S divizí jsme se rozloučili vítězstvím

SK Sokol Brozany - TJ Slovan Velvary 3:1 (2:1)
30. kolo | Fortuna DIVIZE | Autor: Deník.cz, -sk-

Máme radost z toho, že jsme se po roce do ČFL vrátili
Ján Kudlička, manažer

Při své premiéře v ročníku 2015 – 2016 jsme z ČFL sestoupili. Stihli jsme ale složit reparát a po roce se do třetí nejvyšší soutěže vracíme s odhodláním uspět. Rozhodující krok jsme udělali ve 28. kole, když jsme doma porazili Nymburk. Hned v tom následujícím jsme nadělili čtyřku pražskému Meteoru a sezonu uzavřeli výhrou proti na jaře velmi dobře hrajícímu Slovanu Velvary.

Hosté naznačili, že nepřijeli do Brozan na výlet. Zlobili, ale jako první se po necelé půlhodině prosadil náš Jaroslav Benda. Z přímáku se trefil do šibenice. O sedm minut později to bylo 2:0, když se po centru Dunderoviče zleva prosadil hlavou Chukwuma.

„Soustředil jsem se na to, abych balon trefil do protipohybu brankáře." Do šaten se odcházelo z pohledu svěřenců někdejšího exligisty Hradce, Liberce, Bohemky, dnes trenéra Velvar Pavla Janečka za stavu 1:2. „Zkusil jsem to, přestože jsem pálil z ostrého úhlu. Naštěstí to tam spadlo," neskrýval radost autor kontaktní trefy David Červený.

Po pauze bylo naše mužstvo ve snaze navýšit skóre pilnější. Jednu z možností zmařil Chukwumovi Prokeš. Neuspěli jsme ani v několika dalších šancích, které stihli zadáci Slovanu i s jistou dávkou štěstí zneškodnit. Na druhé straně se protějšek Prokeše Lipš nenudil a to zejména po dalekonosné střele Budějského.

„Naštěstí jsem se stihl vrátit včas na brankovou čáru a zabránit tak možná brance měsíce do šibenice vytlačením balonu konečky prstů na roh."

Podobné střely hosté vyslali ještě třikrát, ale naštěstí vždy vedle. Gólovou tečku za střetnutím pak udělal Walter dorážkou, která si našla cestu hradbou velvarské obrany za Prokešova záda dvě minuty před závěrečným hvizdem hlavního sudího Talpáše.

Jak vidí návrat do ČFL šéf Antonín Kühn? „Věřím, že jsme se poučili z předchozí premiéry a po návratu do třetí ligy uděláme vše pro to, abychom se v této soutěži prezentovali lepšími výkony."

„Domnívám se, že jsme exnováčkovi ČFL byli důstojným soupeřem. Poraženi jsme z hřiště odešli proto, že Brozanští byli lepší na gólu, dokázali se třikrát prosadit, zatímco my jsme se v koncovce nevyznamenali. Jinak Sokolu gratulujeme k postupu a přejeme mu hodně úspěchů," dodal Pavel Janeček.

Manažer týmu Ján Kudlička po zápase konstatoval: „Máme radost z toho, že jsme se po roce do ČFL vrátili. A to díky kvalitě, kterou hráči prokazovali v průběhu celého ročníku, zejména pak v jeho závěru. Za to všechno zasluhují obdiv. Hlavně v zápasech, které měly třetiligovou úroveň. Mám tím na mysli střetnutí s Nymburkem i to s Velvary. Nic nepřeceňujeme a uvidíme, jak se s tím vším kluci poperou ve třetí lize."

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (2 votes)
Branky: 
29. Benda, 36. Chukwuma, 88. Walter – 43. Červený
ŽK: 
1:2
Rozhodčí: 
Talpáš
Diváci: 
105
Sestava: 

Lipš – Barnat, Stehlík, Dunderovič, Franc – Mešič (67. Walter), Zadina, Studecký (62. Hajdarevič), Cibulka – Benda (77. Hajro), Chukwuma (90. Šollar)

PODOBNÉ ČLÁNKY

13. 3. 2019 | A - tým
Úvodní kolo ČFL svedlo dva týmy, které s třetí ligou...
13. 8. 2018 | A - tým
Nakonec jsme s výsledkem spokojeniTibor Mičinec, asistent...
23. 11. 2016 | A - tým
Za půlku jsme se ani nemohli dostat, praporky asistentů...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šňůra na krk
Cena:
60 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER