Šťastná výhra v Libiši

TJ Sokol Libiš - SK Sokol Brozany 1:2 (0:1)
26. kolo | Fotruna DIVIZE | Autor: Deník.cz, -sk-

Musím říct, že jsme tu vyhráli s velkým štěstím...
Ján Kudlička, manažer

V rámci divizního šestadvacátého kola zavítal náš celek na půdu poslední Libiše. Domácí s námi sehráli více než vyrovnanou partii. Po gólu ze samotného závěru zápasu jsme si ovšem odvezli všechny body za výhru 2:1.

Do Libiše jsme přijeli jako jasný favorit utkání. Jako první celek tabulky jsme se ale na body nečekaně nadřeli. Libiš se naopak prezentovala velmi sympatickým výkonem.

Utkání začalo opatrně, a i když spolu hrál první a posledním tým divize, vidět to na hře nebylo. Libiš vzdorovala statečně, navíc se sama po rozkoukání několikrát nebezpečně vrhla do útoku. Chytré nápady jak předčit naši defenzivu měl hlavně aktivní Zdeněk Šenkeřík. „Moc dobře jsme věděli, jaký soupeř proti nám stál. Brozany hrají o postup, dávají hodně branek, takže jsme hráli ze zajištěné obrany. Kluci za sebou mají kvalitní zápas, musím je pochválit,“ řekl po závěrečném hvizdu i přes další ztrátu tří bodů Václav Havel, trenér Libiše.

Do vedení šlo naše mužstvo po nařízeném pokutovém kopu, který s přehledem proměnil Jaroslav Benda. Oba brankáři řešili před svými brankami dost složitých situací, gól měla Libiš na noze především po zaváhání Lipše. Srovnat ale zatím nedokázala.

Co se domácím nedařilo v půli první, to se povedlo po přestávce. Libiš byla lepším týmem, lépe kombinovala a po výborném důrazu byla odměněna vyrovnávající trefou – postaral se o ní Jan Prieložný.

Nadějný stav ale domácí neudrželi, vítěznou branku vstřelil sedm minut před koncem základní hrací doby Jaroslav Benda. Libiš ještě mohla v samotném závěru vyrovnat, remízu měl na kopačce Jan Pořízek! Tváří v tvář Lipšovi ale neuspěl a těsně po šanci sudí odpískal konec.

„Vůbec nechápu, jak Libiš může být poslední v tabulce. Zápasy s nimi jsou jedny z nejtěžších. Jejich mladý kádr bojuje, snaží se, akorát jim chybí góly. Musím říct, že jsme tu vyhráli s velkým štěstím,“ zhodnotil klání upřímně Ján Kudlička.

Brankář Přemysl Lipš mužstvo v nejdůležitějším okamžiku utkání podržel. Během sezony ještě mezi tyčemi nevynechal ani minutu. I pro něj ale byl sobotní zápas náročný. „Já bych ani neřekl, že jsme byli lepší. Libiš nás trápila už na podzim, takže jsme šli do souboje na sto procent. Musel jsem být pořát soustředěný, bylo to velmi náročné pro každého,“ uznal Lipš.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
68. Prieložný - 43. a 83. Benda
ŽK: 
2:0
Rozhodčí: 
Babka - Kouba, Navrátilová
Diváci: 
90
Sestava: 

Lipš - Dunderović , Franc, Cibulka, Bubeníček - Šollar, Marič (89. P. Barnat), Studecký, Zadina – Benda, Chukwuma

PODOBNÉ ČLÁNKY

25. 10. 2016 | A - tým
Tyhle tři body jsou opravdu vydřené, zlatéJán Kudlička,...
16. 3. 2015 | A - tým
Odvetnou část divizní skupiny B zahajovalo naše mužstvo...
18. 8. 2014 | A - tým
Podruhé bojoval náš A tým na hřišti soupeře a podruhé...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER