Ani třetí utkání v řadě na půdě soupeře nám nevyšlo

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Sokol Brozany 2:1 (2:0)
4. kolo | Fortuna ČFL | Autor: fotbalunas.cz, -sk-

Klukům není v podstatě co vyčíst...
Ján Kudlička, manažer

Samotné utkání začali domácí výborně, už v 1. minutě trefil Opina z voleje centr Langera, gólman Lipš byl však pozorný. My odpověděli v páté minutě střelou Spirkoskiho těsně vedle. V 9. minutě se na pravém křídle uvolnil domácí Smejkal, poslal ideální přízemní centr před branku, kde byl nejrychleji kapitán Vaňous, jenž tečoval míč do sítě – 1:0.

Po obdržené brance jsme převzali iniciativu, hrálo se převážně na polovině domácích. V 19. minutě si gólman Krátký vybral první slabší chvilku, když neudržel lehký centr France, následoval velký závar ve vápně končící nakonec odkopem do bezpečí. Ve 22. minutě, po našem dalším přímém kopu do vápna, hasil problém na brankové čáře dobře postavený Coufal.

Klasické nedáš – dostaneš se naplnilo v 44. minutě, kdy se do otevřeného prostoru pustil Smejkal, při střelbě byl na hranici vápna faulován, z čehož rezultoval přímý kop a ten poslal Vaňous přes zeď pod břevno, kam se Lipš marně snažil dostat – 2:0.
Gól do šatny naše mužstvo nijak nedeprimoval, protože od úvodu 2. poločasu zle zatápělo domácí defenzivě. Obrana Jiskry však stála na pevných. V 79. minutě dostalo naše mužstvo po přímém kopu míč do sítě, ale rozhodčí odpískal faul ve vápně.
V době našeho sílícího náporu se „podařilo“, jinak velmi dobrému gólmanu Krátkému, vyrobit hrubku, když uvnitř vápna napálil míč do atakujícího Slaničky, který nás snížením na 1:2 dostal do hry. Drtivý tlak přinesl další šanci v 87. minutě, po pěkném uvolnění a střele Waltera těsně vedle, stáli při domácích všichni svatí.

„Létalo nám to kolem tyčí, něco pochytal i domácí gólman. V závěru jsme tlačili, klukům není v podstatě co vyčíst. Bohužel to body nepřineslo. Musíme teď zabrat doma,“ zhodnotil utkání manažer mužstva Ján Kudlička.