Jarní část ČFL je tady. Dnes přivítáme Benátky nad Jizerou.

Autor: Deník.cz, -sk-

S Benátkami chceme uspět a odrazit se tak do jara
Ján Kudlička, manažer

Co nejrychleji si zajistit větší klid. To bude hlavním našeho týmu v jarních třetiligových odvetách. Ty zahájíme již dnes na domácím stadionu, kde hostíme od 14:30 hodin patnácté Benátky nad Jizerou. Z jejich trávníku jsme si odvezli jeden bod za prohru 1:0 po penaltách.

"O tom, zda je hrací plocha způsobilá, se rozhodne až před utkáním, ale hrát by se mělo," řekl manažer týmu Ján Kudlička. Brozany (13. místo, 21 bodů) v zimní přípravě prohrály pouze s druholigovým FK Ústí, jinak nenašly přemožitele a často byly jejich výhry vysoké.

"Ale je třeba přiznat, že ne všichni soupeři byli na potřebné úrovni, takže bych to nijak nepřeceňoval. Každopádně chceme s Benátkami uspět a odrazit se tak do jara. V úvodu máme papírově lehčí los, jenže je toho třeba také využít."

Brozany v pauze několik hráčů opustilo, na druhou stranu dres Sokola budou na jaře oblékat například brankář Marián Tvrdoň. Rodák z Nitry působil v mládeži ve slovenských Moravcích, odkud zamířil do Ústí nad Labem. Hostoval též v Mohelnici, v Děčíně či v FC Chomutov. V Ústí nad Labem si zachytal druhou ligu.

Další posilou z druholigového Ústí nad Labem je dvacetiletý Tomáš Jelínek. Jelínek hrál na podzim třetí nejvyšší soutěž za Litoměřicko, před tím působil v ligové juniorce Jablonce nad Nisou. Je také bývalým mládežnickým reprezentantem do osmnácti let.

Kvalitu záložní řady podtrhává i další nový hráč. Slávistický odchovanec Lukáš Veselý má několik startů v tehdy třetiligové Viktorii Žižkov v rámci slávistické farmy. Druhou ligu si zahrál v Táborsku. Hostoval též ve Vítkovicích.

Novou posilou do útoku je pak další exligový hráč. Čtyřiadvacetiletý Ladislav Vopat je odchovancem pražské Dukly, odkud v Brozanech hostuje. V mládeži působil v Blšanech, Žatci nebo v Karlových Varech. První pokus o prosazení se v prvoligové Dukle mu nevyšel. Odešel tak na hostování do druholigové Vlašimi, avšak vypomáhal i třetiligové Čáslavi v rámci farmy. Po návratu do Dukly hrál podobným způsobem také za třetiligový Benešov, tehdejší farmu týmu z Julisky. Avšak v Dejvicích si první ligu přece jenom zahrál. Jarní část loňské sezóny působil v druholigových Českých Budějovicích. Letošní podzim pak strávil v druholigové Olympii Praha. V české první lize odehrál 2 zápasy.

Staronovým členem kádru je Bosňan Muamer Mešić, který se vrátil z FC Chomutov. Ve své domovské zemi hrál za tým NK Proskovici.

V Benátkách došlo v minulých dnech ke změně na trenérském postu, novým koučem se stal po Jíchovi Jan Buryán. „S vedením klubu jsme nenašli společnou řeč pro další spolupráci,“ okomentoval Pavel Jícha pro Deník svůj odchod. „Měl jsem určité požadavky na posílení hráčského kádru. Jejich splnění jsem považoval za stěžejní pro jarní záchranářské boje. Vedení však nebylo schopné je akceptovat,“ zdůvodnil kouč. "Moc mě to mrzí, ale v aktuálním stavu bez dlouhodobě zraněných kvalitních hráčů a případných posil jsem přestal věřit, že bych tým opět dovedl k záchraně,“ poznamenal pětačtyřicetiletý stratég.

Přípravná utkání: SK Sokol Brozany - FK Baník Souš 4:4, FK Teplice U19 4:3, FK Ústí nad Labem 0:2, FC Zličín 9:1, Mostecký fotbalový klub 9:2, FK Varnsdorf 1:0, SK Štětí 4:1.

Část textu převzata z www.kopanabenatky.cz

Hodnocení článku:
Zatím nehodnoceno