První jarní utkání rozhodly až penalty

SK Sokol Brozany - SK Benátky nad Jizerou 1:0 (0:0) Pen: 5:3
18. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Deník.cz, -sk-

Jsme rádi, že jsme alespoň vyhráli na penalty
Tomáš Poštulka, asistent trenéra

Jsou dva body málo, nebo hodně? Z tohoto utkání jsme chtěli tři, ale ty jsme v úvodním jarním kole ČFL získat nedokázali. V devadesáti minutách totiž naši hráči Straku nepřekonali ani jednou. Až v rozstřelu našli na gólmana recept.

„Hosté byli v prvním poločase lepší, byli více na míči. V druhém jsme se zlepšili, vypracovali si dvě nebo tři vyložené šance, které se nám nepodařilo proměnit. V podobném zápase je to velká škoda, protože nemáme sílu si více šancí vytvořit. Jsme rádi, že jsme alespoň vyhráli na penalty. Utkání bylo o jedné brance. Vyhrát mohly Benátky po nějakém závaru, vyhrát jsme mohli i my,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Tomáš Poštulka.

„Všem osmnácti klukům musím poděkovat za přístup k utkání,“ řekl po své premiéře v roli hlavního kouče Benátek Jan Buryán, který během zimní přípravy nahradil odstoupivšího Pavla Jíchu.

K ještě větší spokojenosti mu chybělo snad jen dotažení některého z nadějných brejků během prvního poločasu, ve druhém už jeho tým tolik nebezpečný nebyl. Když pak náš celek, který měl před utkáním jen o dva body víc, nastřelil v největší šanci pouze tyč, dospěl zápas do penalt. Jediným neúspěšným exekutorem rozstřelu byl hostující Šimeček, kterého vychytal Lipš.

Zápas se jako jeden z mála třetiligových odehrál na přírodní trávě, jehož kvalitu hostující kouč ocenil. „Byl připraven v luxusním stavu s ohledem na to, že před týdnem bylo ještě mínus deset stupňů a padal sníh. Jeho stav byl fantastický.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 4 (1 vote)
ŽK: 
1:0
ČK: 
Studecký (BRO)
Rozhodčí: 
Paták Michal - Mudra Zdeněk, Pastyřík Vladimír
Sestava: 

Lipš – Franc, Stehlík (21. Bubeníček), Cibulka – Veselý (62. Mešič), Vopat (85. Tichý), Studecký, Slanička, Šollar – Benda (75. Jelínek), Chukwuma

PODOBNÉ ČLÁNKY

16. 8. 2017 | A - tým
Chyběl nám větší klid a odvaha v koncovceTomáš Poštulka,...
9. 6. 2016 | A - tým
Náš A tým ve víkendovém třetiligovém duelu opět neuspěl....
4. 11. 2015 | A - tým
Bodový účet jsme opět nerozšířili. Náš A tým totiž podlehl...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Kšiltovka 90 let
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER