Tomáš Bubeníček: Všichni vnímáme, že sobotní derby je něco mnohem víc

Autor: -sk-

Chceme potvrdit naši aktuální formu a kvalitu, kterou určitě máme

S celkem Litoměřicka jsme se naposledy v soutěžním utkání setkali v divizní sezóně 2014/2015, tehdy ještě jako s týmem FK Litoměřice. Oba dva zápasy skončili v základní hrací době remízou. Nejprve na podzim v Litoměřicích před návštěvou 1.169 diváků, kde po devadesáti minutách skončilo utkání 0:0. V pokutových kopech byli šťastnější domácí. Jarní utkání v Brozanech skončilo 2:2. Následně vidělo 425 diváků penaltový rozstřel, kde byly opět šťastnější Litoměřice.

Před sobotním derby jsme vyzpovídali Tomáše Bubeníčka, který do Brozan přišel před loňskou sezónou právě z Litoměřicka.

Tomáši v sobotu nás čeká derby s Litoměřickem. Bude tohle utkání, konkrétně pro tebe, nějak speciální? Jak se na zápas těšíš?

Při vzniku samotného Litoměřicka se v týmu hodně změnilo a v náporu velkého množství hráčů přišla i velká čistka, která se týkala i mě. Skutečnost, že mám odejít, mě v té době překvapila a přinesla mi starost, co dál. Následně, i díky bývalému spoluhráči, mě přijali v Brozanech a bez žádných předešlých informací mi dali důvěru, které si moc vážím. Tuto důvěru chci vracet v podobě dobrých výkonů a zvlášť v tomto utkání, které je pro všechny z nás důležité. Takovýmto derby s Litoměřicemi už jsem prošel z bývalých Lovosic před následným spojením v Litoměřicko. Osobně se na zápas velmi těším a konkrétně pro mě bude mít velký náboj.

Výhra v derby je asi velkou motivací? A mluvíte vůbec v kabině o tomhle utkání jako o derby? Pro spoustu z vás to asi prestižní utkání je, ale bere to tak celá kabina?

Dle mého názoru je pro náš tým derby větší motivací, než pro soupeře. Několik našich hráčů v dřívějších sezonách prošlo Litoměřickem, nebo ještě dřívějším klubem FK Litoměřice. Pro ostatní kluky není derby proti Litoměřicku novinkou a jako vždy pro ně bude zápas velmi emotivní záležitost. Co se týče mě osobně, zápas tvoří velkou motivaci ukázat se lidem, kteří mě zde znají.

V kabině bereme každé utkání společně, i když jak už jsem zmínil, hodně nás prošlo Litoměřickem, jako Petr Tichý, Matěj Marič, Petr Barnát a Přéma Lipš. U většiny našich soupeřů někdo někoho zná. Dá se i říci, že spíše u ostatních soupeřů ČFL známe více hráčů než v současném Litoměřicku, kde zůstalo minimum původních hráčů. I přes to je to pro náš tým prestižní utkání, které chceme zvládnout vítězně.

Připravujete se na sobotu nějak speciálně, nebo příprava probíhá jako na jakékoliv jiné utkání?

Pro nás je každé utkání a každý získaný bod hodně důležitý. Příprava a tréninky probíhají jako na každé jiné utkání. Samozřejmě ale všichni zároveň vnímáme, že sobotní derby je něco mnohem víc nejen pro nás, ale i pro fanoušky.

V ČFL máme v tuhle chvíli sérii pěti výher v řadě. Jaká je nálada v týmu? Může nám to pomoci třeba po psychické stránce? Nebo nás čeká utkání, kde se může stát, tak říkajíc, cokoliv bez ohledu na předchozí výsledky?

Série pěti výher přinesla do týmu svůj klid. Psychická podpora to určitě je, zároveň ale každý týden začínáme od nuly. Nechceme se uspokojit tím, že se nám podařilo v několika zápasech uspět a musíme jít dobrými výkony naproti štěstí a dalším vítězstvím. V této soutěži se může v každém zápase stát cokoliv, o čemž jsme se už několikrát přesvědčili. Konkrétně v tomto zápase bývají vyhrocené emoce na hřišti i mimo něj, oba týmy chtějí za každou cenu vyhrát a proto se může stát všechno. My ale chceme potvrdit naši aktuální formu a kvalitu, kterou určitě máme.

Co by náš tým mohlo nasměrovat k úspěchu?

K vítězství nás může nasměrovat, pokud budeme vycházet ze zajištěné obrany, kde bude důležité vyvarovat se zbytečných chyb, které nás často stály čisté konto. V jednoduchosti je síla a o to se snažíme v každém zápase. Směrem dopředu musíme využít naši největší zbraň, útok Benda - Chukwuma.

Cítíš v posledním týdnu ve tvém okolí nějaký zvýšený zájem o sobotní zápas?

Stejně jako mezi námi v kabině, tak i všude kolem se o zápase mluví. V mém blízkém okolí se lidé na zápas těší a jsou zvědaví na průběh. Stejně tak v mé fotbalové rodině je o derby zájem. Mělo by vyjít i počasí, takže očekávám podle ohlasů velkou diváckou účast.

 

Hodnocení článku: 
Average: 4.5 (11 votes)

PODOBNÉ ČLÁNKY

20. 5. 2019 | A - tým
 Tohle derby nemělo ani jeden tým, který by měl jasně...
23. 10. 2018 | A - tým
Začátek zápasu přinesl velké šance na obou stranách. Hned...
17. 5. 2018 | A - tým
Myslím, že jsme zápas kontrolovali a vyhráli zaslouženě....
17. 10. 2017 | A - tým
Okresní derby ČFL vyšlo lépe našemu týmu, který si z...

Stránky

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šňůra na krk
Cena:
60 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER