Z Jiren jsme se vrátili bez bodů

SK Viktorie Jirny - SK Sokol Brozany 1:0 (1:0)
3. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Deník.cz, -sk-

Utkání třetího kola Fortuna ČFL mělo favorita ve dvojnásobném vítězi soutěže domácí Viktorii. Náš celek však přijel pod vedením zkušeného kouče Jiřího Němce uhrát přijatelný výsledek a od první minuty se soustředil na zodpovědný výkon zadních řad.

Přesto se po dvaceti minutách objevila skulina, kterou domácí Vondráček poslal do brejku Vandase. Ten finální přihrávkou našel zcela volného Melechovského. Pro toho už bylo povinností poslat míč za záda bezmocného Lipše (1:0).

Král střelců loňského ročníku Melechovský mohl po chvíli přinést klid do vlastních řad, ale z vyložené pozice mířil jen nad břevno, stejně tak jako o několik minut později, kdy ho napodobil spoluhráč Stockner. Naše mužstvo se pak soustředilo na brejky a jeden z nich, na jehož konci byl Šollar, domácí gólman Kafka bez problémů eliminoval.

Tleskalo se pak i Lipšovi na druhé straně, když zlikvidoval ránu Klána směřující pod břevno a hlavičku Mareše. V závěru první půle  jsme se snažili srovnat krok, ale jirnská defenziva pracovala spolehlivě.

Po důrazné domluvě Jiřího Němce v kabině jeho svěřenci ve snaze smazat jednobrankové manko přidali. Zadáci Viktorie jim však toto úsilí kazili, protože vždy byli ve správný čas na správném místě.

Domácí se snažili oplácet stejnou mincí, ale i jejich nájezdy narážely na obranný val. Nebylo překvapením, že svěřenci trenéra Čvančary nakonec slavili těsné vítězství.

„Zatímco v prvním poločase jsme si mohli vybudovat dvou až tříbrankový náskok, v tom druhém jsme trápili, protože jsme přizpůsobili hře soupeře nakopáváním balonů a nedivil bych se, kdyby se soupeři podařilo vyrovnat, což se naštěstí nestalo,“ nešetřil svůj tým trenér Viktorie Aleš Čvančara.

„Při snaze dostat se do brankového zakončení nám chybělo trochu toho nezbytného herního štěstí a to hlavně po přestávce. Asi jsme se měli mnohem častěji pokoušet o střelbu z vápna, protože uvnitř bylo přehuštěné,“ poznamenal středopolař Ivan Šollar, který sám zpytoval svědomí. „Dostal jsem se do tří dobrých střeleckých příležitostí, ale bohužel jsem ani jednu z nich nevyužil.“

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
22. Melechovský
ŽK: 
0:4
Rozhodčí: 
Kalenda
Diváci: 
250
Sestava: 

Lipš – Franc, Cibulka, Stehlík, Bubeníček – Marič (67. Chukwuma), Studecký (83. Modr), Slanička, Šollar (75. Hovorka) – Tichý – Benda (71. Spirkoski)

PODOBNÉ ČLÁNKY

11. 9. 2018 | A - tým
Je trestuhodné, jak bráníme standardky...Matěj Marič, SK...
30. 3. 2018 | A - tým
Soupeř byl rychlejší, důraznější, lepší na míči. Ján...
5. 6. 2016 | A - tým
Zázrak se nekonal. Naše mužstvo nestačilo v předehrávce 38...
1. 11. 2015 | A - tým
Dnes jsme neměli šanci uhrát solidnější výsledekPetr...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

CD s oficiální hymnou
Cena:
50 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER