Ani zlepšená hra ve druhém poločase na body v Ústí nestačila

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Sokol Brozany 2:1 (2:0)
6. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

První poločas jsme vyloženě zaspali, prohrávali jsme veškeré osobní souboje
Ján Kudlička, manažer

Zápas začal v hektickém tempu a prvních patnáct minut se hrálo doslova nahoru dolu. Hra byla plná častých ztrát, zkažených přihrávek a nakopávaných balónů na obou stranách.

Tuto divokou patnáctiminutovku ukončil po centru z pravé strany domácí Souček, který byl na zadní tyči úplně osamocený a v jednoduché situaci si poradil. Po vedoucí brance ústeckých následoval pětiminutový tlak, plný centrů do našeho vápna.

Občas se i naši pokoušeli ohrozit domácí branku. Nejnebezpečnější pokus měl ve 39. minutě Chukwuma, který po výměně míče s Vlčkem vyslal pěknou křížnou střelu, která proletěla vedle zadní tyče. Tímto pokusem však nepříznivý stav nezvrátil. Naopak domácí potvrdili svou výškovou převahu ještě před koncem poločasu. Na dobře zahraný rohový kop se ve 44. minutě nejvýše vyhoupl Chleboun a zvýšil tak stav na 2:0. V prvním poločase na nás domácím stačil důraz a jednoduchý nakopávaný fotbal.

Druhý poločas už nebylo z našeho pohledu nač čekat. Otevřeli jsme obranu a hráli tzv. „do plných“. To se nám málem hned dvakrát nevyplatilo, ale připravený Lipš naší jedenáctku podržel v obou případech, kdy na něj šli domácí sami.

Poté už jsme dostali možnost k útočení i my. Poprvé zahrozil po centru Šollara opět Chukwuma, který v pádu z dorážky trefil pouze tyč. Ještě v téže minutě ve stejné situaci se Michalec už nemýlil a po odražené střele aktivního Tichého snížil na 2:1.

V 66. minutě ještě naposledy zahrozili ústečtí. Křížnou střelou napříč vápnem, ale Lipše opět nezaskočili. V závěrečné dvacetiminutovce jsme mohli konečně vidět to, co bychom měli hrát. Kombinovali jsme a zatlačili domácí na vlastní polovinu.

Posledním momentem, kdy jsme mohli nepříznivý stav zvrátit, byla v 86. minutě střela Šollara, tu však brankář i se štěstím zneškodnil. Rozhodčí už poté nenastavil ani minutu nad rámec základní hrací doby a náš tým díky prospanému prvnímu poločasu neodvezl z Ústí nad Orlicí ani bod.

„První poločas jsme vyloženě zaspali, prohrávali jsme veškeré osobní souboje. K tomu všemu jsme dostali laciné branky a z toho jednu opět ze standardní situace, které jsou naší největší bolestí. Naopak do druhého poločasu kluci zapnuli, snažili se kombinovat, což na domácí jednoduchou hru platilo. Nakonec jsme mohli nepříznivý stav i změnit. Bohužel jsme se vzbudili pozdě,“ zhodnotil utkání manažer týmů Ján Kudlička.