Benda: Na hřiště jsem šel s tím, že rozhodně nechceme prohrát

FC Písek – SK Sokol Brozany 2:3 PK (pol.1:1, pen. 4:5)
8. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Páteční utkání v Písku přineslo brzké vstávání a delší cestu autobusem. I přes to jsme do prvního poločasu vstoupili útočně a hned v 5. minutě měl první nebezpečný pokus Michalec. Za vápnem se opřel do odraženého balonu a domácí brankář se musel pořádně natahovat k pravé tyči. Z následného rohu se dostal ke střele i Šollar, ani po zemi však brankáře nepřekvapil. V druhé desetiminutovce zaútočili naopak písečtí. Dvě povedené střely za vápnem však Lipš pouze pohlídal pohybem. Držení míče se přiklánělo celý poločas k domácímu týmu, který po kombinacích přecházel ve větším počtu do útoku. Náš tým vycházel z pevné obrany, pokusy domácích zneškodnil a hrozil spíše z rychlých protiútoků.

Z jednoho takového přišla ve 35. minutě radostná chvíle nejen pro náš tým, ale i pro oko fotbalového diváka. Z levé strany vyslal přesnou dlouhou přihrávku Šollar na nabíhajícího Mariče. Ten s ničím neotálel a z prvního doteku sklepl přihrávku mezi stoperskou dvojici. Chukwuma už jen zpracoval a uklidil míč po zemi k tyči. Radost z gólu vystřídala ve 40. minutě ztráta kapitána Cibulky, který byl nucen pro svalové zranění odstoupit. K této ztrátě se následně přidala i ztráta vedení. Ve 41. minutě po individuální akci Janušky vyrovnal Písek na 1:1. O ukončení prvních 45 minut se postaral domácí Held a to nevšedním způsobem. Neudržel své emoce a byl za nesportovní chování vyloučen.

Druhý poločas započal ve stejném duchu, jako úvod celého utkání. První snahy o vedení jsme opět měli nejprve my. Už v 50. minutě šel sám na bránu Chukwuma, střelu jeho slabší nohou ale brankář vystihl. V 56. minutě přišla druhá červená karta zápasu. Z utkání byl po dvou žlutých kartách vyloučen autor prvního gólu, Chukwuma. Reakcí na vyloučení bylo střídání, kdy za Studeckého nastoupil Benda. Jeho nástup do utkání byl okamžitě vidět. V 71. minutě se dostal do situace jeden na jednoho. Při kličce na hranici vápna si přehodil míč na pravou nohu, ale při přehazování vyběhnutého brankáře neuspěl. V 75. minutě po kombinaci Michalce s Maričem měl Benda míč už na své silné levé noze, jeho střela i přesto letěla pouze do boční sítě písecké branky. Domácím postupně docházely síly a často nás pouštěli do přečíslení. O to větší byla rána, která přišla v 79. minutě. Po úniku domácích po straně přišla zpětná přihrávka na nabíhajícího Voráčka, který dostal Písek do vedení 2:1. Nečekaný zvrat utkání jsme nenechali jen tak a dostali jsme domácí do závěrečného tlaku. V 83. minutě našel Michalec osamoceného Tichého, kterému chybělo už jen překonat brankáře. Jeho pokus o vyrovnání však skončil nešťastně jen odrazem od tyče. Poslední minuty už pro náš tým ubíhaly rychleji než obvykle a každý doufal v zasloužený zázrak. O ten se v první minutě nastavení postaral Benda. Tentokrát si na vápně přehodil míč na svou silnou nohu a uklidil míč na přední tyč. Zasloužený bod z venku korunovalo vítězství na penalty a brzké vstávání týmu nepřišlo vniveč.

„Do zápasu jsme chtěli vstoupit ze zajištěné obrany, což se nám povedlo. Bohužel jsme tradičně po hrubé chybě přišli ještě do poločasu o jednogólové vedení. I po vyloučení jednoho z domácích, vypadalo stále vše slibně. Vyloučení ale přišlo brzy i na naší straně a hlavní cíl byl nedostat další branku. To se nám bohužel nepovedlo ani tentokrát. My si naopak v tutových šancích počínáme stále stejně špatně. I přes to se náš herní projev v posledních kolech zlepšil a kluci si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost. Tentokrát jsme mohli i zde vyhrát. Naštěstí nás Benda vysvobodil gólem v nastavení a vezeme zasloužené dva body“, zhodnotil utkání manažer týmu Ján Kudlička.

Ke svému důležitému gólu se tentokrát vyjádřil i Jarda Benda: „Mrzelo mě, že jsem nemohl nastoupit v základní sestavě. Na hřiště jsem ale šel s tím, že rozhodně nechceme prohrát a udělám vše proto, aby tomu tak nebylo. A jako nejlepšímu střelci týmu se mi to nakonec povedlo potvrdit tím nejlepším způsobem.“