Chukwuma: Jsem šťastný, že jsem vstřelil vítězný gól

SK Sokol Brozany - TJ Štěchovice 2:1 (1:0)
7. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Jsem šťastný, že jsem vstřelil vítězný gól, který zajistil tři body.
Chukwudi Chukwuma, SK Sokol Brozany

Utkání sedmého kola České fotbalové ligy doprovázel stálý déšť, který díky velmi nestabilnímu povrchu udával tempo hry. I přes nepřízeň počasí se naši od počátku snažili kombinovat, což se později ukázalo jako silná zbraň na hostující Štěchovice.

Už ve 4. minutě hry vyzkoušel za vápnem svoji levačku Šollar. V 10. minutě to zkoušel i Vlček, kdy po narážečce se Studeckým mířil z úhlu nad. Podobně si počínal i Farkaš, když vystihl odraženou střelu Chukwumy a na hranici vápna vyslal křížnou střelu opět nad. S aktivitou týmu stále stoupala i aktivita domácího Chukwumy, který se nejprve ve 23. minutě obtočil kolem obránce a vyslal skrytou střelu, která však trefila stojícího brankáře. Následně ve 28. minutě Chukwuma sice nestřílel, jak je jeho zvykem, ale po přesné přihrávce Farkaše ještě našel volného Michalce, který se střelou zpoza vápna nemýlil a výstavně potvrdil náš tlak.

Touha po vítězství byla znát v celém prvním poločase a svého soupeře jsme pustili na dostřel brány pouze jedinkrát. Ve 41. minutě se se štěstím prosmýkl mezi obránci hostující Novák a v konfrontaci se zatím nezaměstnaným Lipšem ani nadvakrát neuspěl. Tento pokus Štěchovic mohl ještě do poločasu potrestat opět Michalec, osamocený před Vašákem, ale netrefil míč tak, jak by si přál nejen on, ale i všichni domácí fanoušci.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou aktivitou dopředu jako v prvním poločase. K ohrožení branky nás však několikrát nepustila ofsajdová pozice. I hosté se se svým výkonem v prvním poločase nespokojili a už ve 48. minutě dal tuto nespokojenost najevo hostující Vošata. Tentokrát však mířil nad domácí branku. V 54. minutě dal o sobě vědět i štěchovický Volešák střelou zpoza vápna. Začala 62. minuta a třetí pokus hostů v podobě individuálního uvolnění Nováka znamenal nečekané vyrovnání na 1:1. S tímto stavem nebyl spokojen nikdo z domácích a jako jeden muž se pustili do obléhání štěchovické brány. Už dvě minuty po obdrženém gólu mohl odpovědět Chukwuma, brankáře v kleku však nepřehodil. V 68. minutě protáhl Vašáka v bráně Vlček. Jeho dalekonosnou střelu musel vytáhnout nad břevno. Ještě do 80. minuty se na hřiště podívali Benda s Maričem a ihned se velmi aktivně podíleli na ofenzivě. Mnoho náznaků a pološancí nakonec šťastně ukončila trojce Šollar, Marič, Chukwuma. Probíhala 86. minuta zápasu a Šollar nečekaně rozehrál standardní situaci na chytře nabíhajícího Mariče po pravé straně. Volný Marič našel přesným centrem do překvapené obrany hostů Chukwumu a ten mířil hlavou přesně. Rozhodčí poté ve druhé minutě nastavení ukončil zápas a připsal zasloužené 3 body pro domácí Brozany.

Tentokrát zhodnotili zápas oba střelci:
Jiří Michalec: „Celkově zápas hodnotím kladně, nejenom proto, že se vyhrálo za 3 body, což je super, ale hlavně proto, že jsme hráli ve velkém nasazení, a to se nám nakonec vyplatilo. Jsem rád, že jsme konečně prolomili tu negativní šňůru bez výhry a věřím, že když takto budeme pokračovat, výher bude jen přibývat. Jsem šťastný za gól, ale mohl jsem dát ještě jeden a to mě mrzí, naštěstí jsme ještě jeden přidali a zaslouženě vyhráli.“

Chukwudi Chukwuma: „Předvedli jsme dobrou hru, ve které bylo z naší strany mnoho pozitiv. Řekl bych, že to byl zatím náš nejlepší zápas, co jsme hráli a pevně věřím, že nám to takhle úspěšně půjde i nadále. Co se týče mého gólu, tak ten byl výsledkem skvělé rozehrávky standardní situace v podobě Ivana (Šollar) a Matěje (Marič). Jsem šťastný, že jsem vstřelil vítězný gól, který zajistil tři body.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (4 votes)
Branky: 
28. Michalec, 86. Chukwuma - 62. Novák
ŽK: 
1:0
Rozhodčí: 
Němec Václav - Novotný Miroslav, Průcha Miroslav
Diváci: 
100
Sestava: 

Lipš - Stehlík, Šimral, Cibulka, Michalec (74. Benda), Studecký, Farkaš (90. Hajdarevič), Šollar, Chukwuma (88. Mešič), Eliáš, Vlček (79. Marič)

PODOBNÉ ČLÁNKY

24. 4. 2019 | A - tým
Chybělo nám nasazení a bojovnost. Nezasloužili jsme si ani...
12. 4. 2018 | A - tým
Před zápasem jsem v bod nedoufal, teď se mi ale zdá...
14. 9. 2017 | A - tým
Dáme doma čtyři góly a nemáme ani bod...Ján Kudlička,...
7. 4. 2016 | A - tým
Postupem času jsme se soupeři vyrovnali...Ján Kudlička,...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER