Den vítězství jsme patřičně oslavili

SK Sokol Brozany - FK Králův Dvůr 2:1 (0:0)
33. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Díky zkušenosti a taktickému pojetí jsme dokázali uhájit vítězství.
Petr Eliáš, SK Sokol Brozany

Do předehrávky 33. kola české fotbalové ligy jsme nevstoupili příliš aktivně a soupeř nás prvních 15 minut lehce přehrával. Do vyložené šance se však Cábelíci nedostali. V průběhu prvního poločasu jsme se dostávali do hry a bylo to znát i na tempu utkání. Postupně jsme se dostávali blíž a blíž k hostující brance a párkrát i pěkně prověřili pozornost soupeřova brankáře. Poprvé se o to postaral po pěkném centru Šollara Chukwuma. Následně pak po skrumáži ve vápně Mesič, který se vyhoupl nad všechny stojící obránce a tečoval odražený míč směrem k brance. Jeho hlavička však našla pouze spojnici břevna a pravé tyče. I přes naše narůstající tempo byl první poločas velmi vyrovnaný, čemuž odpovídal i bezbrankový stav, za kterého se šlo do kabin.

Druhý poločas začal v duchu toho prvního, naše mužstvo však bylo aktivnější směrem dopředu. Hráli jsme, až na ojedinělé situace, jednoduše, a to se vyplatilo. V 55 minutě, kdy se po skvělé práci Mešiče dostal odražený balon až k noze Chukwumy, který nedal hostujícímu brankáři šanci a z malého vápna nás poslal vedení.  Stačilo jen dalších pět minut, kdy přišel tentokrát od z leva hrajícího Šollara milimetrový centr, který následně Chukwuma s přehledem uklidil a zvýšil tak na 2:0. V poslední patnáctiminutovce už bylo vidět, jak našemu celku docházejí síly. Toho dokázal soupeř využít a v 78. minutě se mu podařilo snížit, když dlouhý balon za obranu usměrnil za Lipšova záda hostující Kužel. Hubený náskok jsme však, navzdory závěrečnému tlaku hostů, dokázali uhájit a sváteční Den vítězství jsme oslavili, jak se patří vítězstvím.

„Po hrubě nezvládnutém utkání na Strahově s Vyšehradem jsme chtěli přistoupit k utkání ve všech aspektech mnohem lépe. A odčinit tak ostudnou porážku. Samozřejmě jsme ale věděli, že nás čeká neskutečně těžké utkání plné osobních soubojů ve kterých musíme dominovat, abychom byli úspěšní. Myslím, že toto se nám z velké části dařilo, a i proto se nám podařilo vsítit ve druhém poločase dvě branky v krátkém časovém intervalu. Poté pochopitelně následoval velký tlak soupeře a snížení. Srovnat jsme už ale hostujícímu celku nedovolili a myslím, že i díky zkušenosti a taktickému pojetí v závěru zápasu jsme na domácí půdě dokázali uhájit vítězství“, zhodnotil vítězné utkání Petr Eliáš.

„Po utkání s Vyšehradem jsme potřebovali na plno budovat v domácím utkání, což se nám podařilo, i přes to, že jsme posledních 25 minut bránili hubený jednogólový náskok. Nyní je potřeba výhru potvrdit v neděli proti Živanicím”, doplnil Jiří Stehlík.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
55. a 60. Chukwuma - 78. Kůžel
ŽK: 
1:0
Rozhodčí: 
Mudra, Pastyřík, Langmajer
Diváci: 
140
Sestava: 

Lipš - Stehlík, Mešič, Maigini, Eliáš (90. Diarra), Cibulka, Studecký, Farkaš, Šollar (79. Petryk), Bubeníček, Chukwuma (89. Berger)

PODOBNÉ ČLÁNKY

23. 8. 2018 | A - tým
Z utkání jsme měli vytěžit více než dva body...Radek...
8. 11. 2017 | A - tým
Měli jsme to za stavu 2:0 prostě udržet.Ján Kudlička,...
24. 5. 2016 | A - tým
Měl jsem pocit, jako bychom si přijeli zahrát jen...
20. 10. 2015 | A - tým
Ani další třetiligový zápas naše mužstvo nezvládlo. Na...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Kšiltovka 90 let
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER