Derby poprvé bez bodů

FK Litoměřicko – SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)
28. kolo | Fortuna ČFL | Autor: litomericky-denik.cz; -sk-

 

Tohle derby nemělo ani jeden tým, který by měl jasně navrch.
Ján Kudlička, SK Sokol Brozany

Fotbalová historie je neúprosná. Naposledy se z vítězství nad brozanským Sokolem radovali fotbalisté Litoměřic před třinácti sezonami, tehdy ještě jako FK Litoměřice.

Bojovné utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo, branek se diváci dočkali jen v úvodu a v závěru. Už v 10. minutě poslal po ruce Bubeníčka domácí z penalty do vedení Hanuš, v závěru si vstřelil vlastní gól Farkaš. Brozanští mohli litovat několika neproměněných šancí, což po utkání cítili i samotní hráči.

„Za dnešní výprodej jsme se potrestali sami,“ přiznal ofenzivní záložník Ivan Šollar. „Tohle derby nemělo ani jeden tým, který by měl jasně navrch. Za to, že odjíždíme s prázdnou mohou chyby, kterých jsme se dopustili v obraně a hlavně neproměněné šance,“ tak viděl utkání manažer týmu Ján Kudlička.

„K tomu co bylo řečeno nemáme co dodat,“ shodli se domácí kouč Jaroslav Veselý s asistenty Michalem Slabým a Miroslavem Kratochvílem. „Bylo to skutečně derby, v němž byli diváci svědky vyrovnaného, bojovného utkání, které moc fotbalové krásy nenabídlo. To ale nemění nic na tom, že jsme konečně po třinácti letech brozanský Sokol porazili,“ neskrýval po závěrečném hvizdu radost předseda FK Radek Bania.

„Derby se tentokrát zlomilo už po prvních 10 minutách. Po hloupé a nešťastné penaltě vedl soupeř 1:0. Jsem rád, že jsme nesklopili hlavu, a naopak dělali domácím velké problémy i přes jejich dosavadní formu a naši značnou marodku. Snažili jsme se bojovat o každý balon a hnát se sebevědomě do předu. Bohužel řešení některých důležitých situací se nám nepovedlo a tím pádem se nám nepovedlo ani vyrovnat. I když k tomu nebylo kolikrát daleko. Druhá obdržená branka v poslední minutě byl už jen následek našeho početného útočení a snahy vyrovnat za každou cenu. Derby tedy sice skončilo výsledkem 2:0 pro domácí, ale myslím si, že každý, kdo si udělal čas a přišel se na derby podívat musí uznat, že se za výkon v tomto utkání nemusíme stydět“, zhodnotil utkání Tomáš Bubeníček.

„Po nepovedeném domácím zápase jsme sice výrazně přidali na bojovnosti a nasazení, ale soupeř šel brzy do vedení. Průběh utkání byl vyrovnaný, ale reagovat na inkasovanou branku se nám i přes pár závarů v soupeřově šestnáctce nepodařilo. V úplném závěru jsme se snažili tlačit dopředu, to ale bohužel vyústilo pouze v soupeřův brejk, který vedl až k mnou vstřelené vlastní brance. V tu chvíli bylo jasné, že z derby nezískáme ani bod. Nicméně věřím, že když v podobném nasazení budeme pokračovat i v dalších zápasech, tak nám to tam začne padat a ještě nějaké body vyválčíme“, doplnil Damián Farkaš.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
10. Hanuš (pen), 90. vlastní Farkaš
ŽK: 
3:3
Rozhodčí: 
Musil – Hurych, Cichra
Diváci: 
258
Sestava: 

Lipš – Maigini, Cibulka, Stehlík, Bubeníček, Petryk, Studecký, Mešič, Farkaš, Šollar

PODOBNÉ ČLÁNKY

23. 10. 2018 | A - tým
Začátek zápasu přinesl velké šance na obou stranách. Hned...
17. 5. 2018 | A - tým
Myslím, že jsme zápas kontrolovali a vyhráli zaslouženě....
17. 10. 2017 | A - tým
Okresní derby ČFL vyšlo lépe našemu týmu, který si z...
12. 10. 2017 | A - tým
Chceme potvrdit naši aktuální formu a kvalitu, kterou...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šňůra na krk
Cena:
60 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER