Do jarních odvet jsme vstoupili domácí porážkou

SK Sokol Brozany - TJ Slovan Velvary 1:2 (1:1)
18. kolo | Fortuna ČFL | Autor: David Podzimek, fotbalunas.cz

Úvodní kolo ČFL svedlo dva týmy, které s třetí ligou nemají až takové zkušenosti. Domácí Brozany chtěly zapomenout na nepovedený podzim, po němž se krčí na předposledním místě tabulky s pouhými 17 body. Velvary naopak chtěly navázat na vydařenou půlku sezóny a udržet se v horní polovině.

Do zápasu vstoupily aktivněji domácí Brozany, což vyústilo v několik slibných příležitostí. Avšak dvakrát Vlček a jednou Chukwuma nedokázali velvarského brankáře Měsíčka překonat. Nakonec se ale druhému jmenovanému zadařilo v 23. minutě, kdy se tento nigerijský útočník prosadil po skrumáži zblízka hlavou. Zanedlouho ale kapituloval i Lipš v brance domácích, kterého překonal pěknou střelou zpoza vápna do šibenice Kafka, a tak bylo skóre od 34. minuty opět nerozhodné. Domácí Sokol málem strhl vedení na svou stranu těsně před odchodem do kabin, ale Vlčkovi znovu nebylo přáno.

Do druhého poločasu vlétli lépe hosté a začali se tlačit před brozanskou bránu stále častěji. Zúročení tlaku přišlo v 62. minutě, kdy se po dorážce prosadil Pavlíček. Velvary se i nadále prezentovaly aktivní hrou a byly to ony, kdo si připsal ještě jednu velikou šanci, ale ani nadvakrát Lipše nedokázaly překonat. Brozany se v závěru snažily o vyrovnání, ale velvarská defenziva jim téměř nic nedovolila a ubránila hubený náskok.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
23. Chukwuma – 34. Kafka, 61. Pavlíček
ŽK: 
3:3
Rozhodčí: 
Hányš – Nehasil, Jati
Diváci: 
160
Sestava: 

Lipš – Mešič, Cibulka, Stehlík, Bubeníček – Vlček, Studecký, Eliáš (67. Zubashivskyi), Farkaš – Benda, Chukwuma (62. Novotný)

PODOBNÉ ČLÁNKY

23. 10. 2019 | A - tým
Svými bravurními zákroky nás podržel brankář Němec.Ján...
13. 8. 2018 | A - tým
Nakonec jsme s výsledkem spokojeniTibor Mičinec, asistent...
23. 6. 2017 | A - tým
Máme radost z toho, že jsme se po roce do ČFL vrátiliJán...
23. 11. 2016 | A - tým
Za půlku jsme se ani nemohli dostat, praporky asistentů...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER