Domácí výhra za dva body

SK Sokol Brozany - SK Benešov 2:1 PK (pol. 1:1 pk 6:5)
17. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Po inkasovaném gólu jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme srovnali
Jiří Šimral, SK Sokol Brozany

Oproti minulému zápasu jsme začali klidněji a se snahou držet míč na zemi. Už v 10. minutě jsme se ocitli v první slibné akci, kdy se Tichý zjevil na pravé straně vápna sám, míč bohužel ani nadvakrát nedokázal usměrnit do branky. Následně, ještě v téže minutě, jsme byli svědky nepsaného pravidla „nedáš, dostaneš“. Sražená střela propadla až za vyběhnutého Lipše, kde už byl osamocený hostující Batala. Zbytek poločasu byl v duchu rychlých přechodů do útoku na obou stranách. Domácí i hosté se střídali v ohrožování branek ze standardních situací. Odstartoval je ve 23. minutě hostující Engelmann, který osamocený, po signálu z rohového kopu, střílel nad. Minutu poté zkoušel štěstí hlavou domácí Benda, když prodlužoval na přední tyči přímý kop Šollara. Ve 26. minutě zopakovali hosté svůj signál při rohu a Engelmann to zkoušel znovu, opět však branku netrefil.

Odpověď na dvě promarněné šance Benešova si připravil Chukwuma, který vystihl špatnou rozehrávku obrany a z druhého doteku uklidil míč k levé tyči za záda překvapeného brankáře hostů. Ve 32. minutě byl tedy stav 1:1. V poslední patnáctiminutovce jsme byli směrem dopředu aktivnější a o změnu skóre se snažili ve 36. minutě Tichý, Michalec i Mesič, všechny střely však benešovská obrana zablokovala. S blížícím koncem poločasu měl dále pokus nejprve Silva hlavou z rohu, které chyběla síla a následně Šollar z přímého kopu, který se snesl až na břevno. Poslední pokus měl ve 45. minutě Chukwuma. Z přední tyče ale nebyl v dobré pozici, aby usměrnil míč do branky.  Poločas plný pološancí tak skončil za nerozhodného stavu.

Na počátku druhého poločasu musel být hostující brankář stále v pozoru. V 55. minutě si naběhl na roh Stehlík, v souboji však nemohl hlavou zamířit přesně. V 58. minutě mohl potrestat daleký výběh brankáře Šollar, prázdnou bránu z dálky jen těsně minul.  Dalších deset minut to naši zkoušeli z dálky a to hned pětkrát. Nejprve dvakrát Benda, dále pak jednou Vlček, Farkaš a Tichý. Poslední jmenovaný byl hlavním aktérem i v 72. minutě. Nepřiměřeným zákrokem si vysloužil druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. V přesilové hře nás Benešov začínal tlačit. Blokovali jsme průnikové přihrávky i střelecké pokusy. Největší šanci hostů zachránil kapitán Cibulka, když dobře zachytil náběh útočníka na zpětnou přihrávku. Do konce utkání jsme se i my pokusili v oslabení o zvrat nerozhodného stavu. Střely Eliáše ani Bendy už ale nic nezměnily. Zbytek času a nastavené 3 minuty už přinesly jen souboje a střídání.

V penaltové loterii přišly tři neproměněné penalty, které vyšly v náš prospěch a přinesly vítězství a druhý bod.

Z hráčů nám zápas zhodnotil Jiří Šimral: „Do utkání jsme vstoupili špatně a brzy prohrávali. Po inkasovaném gólu jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme do přestávky srovnali. Druhý poločas byl vyrovnaný a po červené kartě jsme spíše bránili remízový stav. Za následné penalty jsme získali velice důležitý druhý bod, který nás dostal z posledního místa a povzbudil do dalšího zápasu.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
32. Chukwuma - 10. Turek
ŽK: 
5:0
ČK: 
72. Tichý (BRO)
Rozhodčí: 
Mudra Zdeněk – Pastyřík Vladimír, Duda Miroslav
Diváci: 
120
Sestava: 

Lipš, Mešič (46. Stehlík), Matheus Da Silva (Farkaš), Šimral, Cibulka, Tichý, Benda, Michalec (80. Eliáš), Studecký, Šollar, Chukwuma (65. Vlček)

PODOBNÉ ČLÁNKY

30. 5. 2019 | A - tým
V minulém kole prohráli brozanští fotbalisté domácí souboj...
12. 5. 2018 | A - tým
Benešov úvod utkání nezachytil. Neprobrala ho ani šance...
1. 9. 2017 | A - tým
Podle mě to byl spíš remízový zápas...Ján Kudlička,...
11. 5. 2016 | A - tým
Oproti podzimu už hrajeme se soupeři vyrovnané partieJán...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Sklo 0,5l
Cena:
300 Kč*

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER