Hektické utkání rozhodl sporný gól do šatny

SK Sokol Brozany - FC Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)
9. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Měli jsme dostatek šancí na to zápas otočit ve svůj prospěch...
Ivan Šollar, SK Sokol Brozany

Zápas 9. kola třetí nejvyšší soutěže začal po jedné šanci na obou stranách. Poprvé se v 3. minutě opřel do odraženého balonu Marič. Poté se v 9. minutě ocitl sám před domácím Lipšem Rataj. Oba ve svých pokusech neuspěli. Následovala patnáctiminutovka bez výrazných šancí. Naše mužstvo se pokoušelo prolomit Vyšehradskou obranu kombinací a soupeř naopak tu naší svými nakopávanými balony.

Ve 23. minutě se právě po jedné takové kombinaci, Michalce s Maričem, málem dostal ve vápně k hlavičce Benda, bohužel na centrovaný míč ze zadní tyče nedosáhl. Obě strany celý poločas poctivě bránily a všechny šance končily na obraně, a to co náhodou prošlo, sbírali brankáři. Poslední desetiminutovka byla v duchu oboustranných faulů a žlutých karet a vše se schylovalo k bezbrankovému poločasu. Právě dobíhala 45. minuta, když se hosté dostali i přes nedovolený zákrok a spornou ofsajdovou situaci až do vápna a využili toho k vstřelení vedoucí branky.

Branka do šatny nás zaskočila a vstup do druhého poločasu nebyl z naší strany vůbec přesvědčivý. I tempo faulů a žlutých trestů pokračovalo v podobném stylu. I přes to přišla první šance na naší straně. V 57. minutě nadělal hostujícímu brankáři velké problémy Benda, když vyslal z přímého kopu prudkou střelu na jeho stranu.  V 69. minutě byl při souboji s hostujícím Fundou v pokutovém území Vyšehradu faulován Tichý, píšťalka rozhodčího ovšem zůstala němá. Naopak Benda s Maričem viděli za následné protesty žluté karty. Do vyšehradského vápna dále létaly centry v podání Mariče a Šollara. Žádný z nich si však ideálně nenašel ani Benda v 72. minutě, ani Studecký, Michalec, Vlček nebo Stehlík. Nouze nebyla ani o dalekonosné pokusy. Do skákajícího míče se v 75. minutě z 30 metrů opřel kapitán Cibulka, nechytatelné střele však chybělo štěstí, a tak skončila pouze odrazem od břevna. Brozanští bojovali o vyrovnání i ze standardních situací a dostávali se do mnoha vyložených šancí. Hosté se štěstím vše odvrátili a nechtěli o své vedení přijít. Tlak spolu se snahou o zasloužené vyrovnání i přes nepřízeň okolních vlivů, byl obrovský. Bohužel ani poslední povedenou střelou Šollara jsme stav nezvrátili. Tu hostující brankář vyrazil a potvrdil tak skutečnost, že z 9. kola ČFL nebereme ani bod.

Ivan Šollar: „Začátek zápasu byl v bojovném tempu, soupeř vyhrával osobní souboje ve středu pole a získával většinu odražených balonů. Co se týče obdržené branky, tak ta i když platila, tak stejně tak platit nemusela z důvodu sporných situací, které tomu předcházely. To nás ale jistě neomlouvá, protože v poslední minutě přišla jasná ztráta míče, které se dalo zabránit. K věcem, co byly okolo… Ať bylo co bylo, ofsajdy, žluté karty a podobně, měli jsme dostatek šancí na to zápas otočit ve svůj prospěch. Měli jsme tam jak já, tak i Cíba (Cibulka) krásné střely v závěru, které tam padnout mohly. Brankář je však skvěle vychytal. Třeba i Bendič (Benda) měl šance na gól v podobě přímého kopu a hlavičky po rohu. Kdybychom dali jen polovinu těchto šancí, které jsme si vytvořili, tak bychom nějaké body určitě udělali. Doma je to velká ztráta. Každopádně další kolo se jedeme do Živanic poprat o 3 body.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 4.5 (2 votes)
Branky: 
45. Drobílek
ŽK: 
5:3
Rozhodčí: 
Hocek – Váňa, Vnuk
Diváci: 
200
Sestava: 

Lipš – Cibulka, Stehlík, Šollar, Šimral – Eliáš (62. Tichý) – Marič, Studecký, Farkaš, Michalec (78. Vlček) – Benda

PODOBNÉ ČLÁNKY

7. 5. 2019 | A - tým
Náš celkový přístup nebyl na úrovni týmu, který hraje...
29. 9. 2017 | A - tým
Nečekal jsem, že to bude tak jednoduché...Ján Kudlička,...
25. 3. 2014 | A - tým
Dobrou jarní formu jsme potvrdili i na umělce Vyšehradu,...
25. 8. 2013 | A - tým
Ve 3. kole divizní skupiny B se na našem hřišti...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER