Kolaps proti Vyšehradu

FC Slavoj Vyšehrad - SK Sokol Brozany 7:1 (5:0)
26. kolo | Fortuna ČFL | Autor: fotbalunas.cz; edit: -sk-

Náš celkový přístup nebyl na úrovni týmu, který hraje třetí nejvyšší soutěž.
Muamer Mešič, SK Sokol Brozany

Vyšehrad na jaře zvládl v každém utkání bodovat. Brozany se naopak krčí na předposledním místě a jejich výsledky nejsou kdovíjak povzbudivé. V roli jasného outsidera přijížděly na Strahov, kde chtěly pražský tým alespoň trochu potrápit.

V úvodních deseti minutách toho moc vidět nebylo, pak ale nabraly události rychlý spád. V 11. minutě vyšehradský Drobílek rozehrál z levé strany rohový kop nakrátko Ratajovi, ten posunul na Mareše, jenž odcentroval na hlavičkujícího Švejdíka. Od něj šel míč ke vzdálenější tyči, kde našel Zákostelského a ten ve skluzu otevřel skóre. Ve 22. minutě po Marešově autovém vhazování si Rataj obhodil dva protihráče, prostrčil míč na Vejvara a ten ho v poklidu technickou střelou poslal přesně ke vzdálenější tyči. Dvě minuty nato si po autovém vhazování ze stejného místa Mareš vyměnil míč s Ratajem, odcentroval a ve vápně našel D. Čapka. Ten se rychle zorientoval a přihrávkou přes hlavu našel Vejvara, jenž technicky zakončil a přehodil brankáře Lipše. Za stavu 3:0 bylo utkání víceméně rozhodnuto…

Útočné choutky domácích však zdaleka nekončily. Ve 38. minutě P. Čapek na polovině hřiště přihrál Ratajovi, ten přesným nákopem našel nabíhajícího D. Čapka, který zpětnou přihrávkou posunul míč na Brejchu. Defenzivní záložník Vyšehradu ještě přiťukl míč lépe postavenému Drobílkovi a ten po zemi poslal míč do sítě. Přesně o 70 vteřin později se dal ukazatel skóre do pohybu popáté. Brejcha přihrávkou od půlící čáry našel nabíhajícího Rataje, ten se zbavil obránce, obešel i brankáře Lipše a střelou z úhlu po zemi trefil. Brozany rády slyšely hvizd a mohly si na chvíli odpočinout od vyšehradského tlaku.

Po změně stran domácí tým v modrých dresech notně ubral plyn a po hodině hry sáhli trenéři ke čtyřnásobnému střídání. Hosté se začali víc osmělovat. Do šance se dostal Bubeníček, ale snížit nedokázal. V polovině druhého poločasu si ovšem počínala obrana domácího týmu dost nedůsledně a Eliáš pokazil Otáhalovi čisté konto.

V 71. minutě zahájil ostřelování brány hostí Krejdl, pokračovali v něm Krobot a Mareš a zakončil ho parádní dělovkou zpoza vápna k tyči Drobílek. V 78. minutě Kozel přiťukl míč doleva Ratajovi, ten se s ním dostal do vápna, kde ho ale fauloval kapitán Brozan Cibulka. Drobílek z penalty završil hattrick a současně uzavřel skóre na stavu 7:1.

"Vyšehrad byl po všech stránkách lepším týmem. Nezachytili jsme začátek utkání, a pak už to byla jen otázka skóre. Máme sice šest zraněných hráčů, ale i tak by se nemělo stát, že by mužstvo za stavu 2:0 nebo 3:0 ztratilo charakter. Chyběla nám bojovnost a prohrávali jsme osobní souboje. Každý si hrál, co chtěl, a to i hráči, na které spoléháme. Bylo to z naší strany bez disciplíny. Chceme dohrát sezonu důstojně, na což při plném stavu určitě máme, ale musíme si teď poradit i s touto situací, bez pěti hráčů základní sestavy“, zhodnotil utkání manažer týmu Ján Kudlička.

"K dnešnímu utkání nevím, co říct. Náš celkový přístup nebyl na úrovni týmu, který hraje třetí nejvyšší soutěž. Všichni se máme za co stydět. Prohráli jsme jako tým a jako tým se z toho musíme rychle oklepat. Věřím, že to bude už ve středu, kdy nás čeká utkání proti Královu Dvoru. Všichni chceme dokázat, že fotbal hrát umíme…,“ doplnil svůj pohled na utkání Muamer Mešič.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
12. Zákostelský, 23. Vejvar, 25. Vejvar, 38. Drobílek, 39. Rataj , 71. Drobílek, 78. Drobílek (pen.) - 66. Eliáš
ŽK: 
1:1
Rozhodčí: 
Benedikt Ladislav, Němec Václav, Tesař Tomáš
Diváci: 
115
Sestava: 

Lipš - Stehlík, Mešič, Maigini, Eliáš (84. Diarra), Cibulka, Studecký, Novotný (47. Berger), Bubeníček, Farkaš, Petryk (46. Chukwuma)

PODOBNÉ ČLÁNKY

8. 10. 2018 | A - tým
Měli jsme dostatek šancí na to zápas otočit ve svůj...
29. 9. 2017 | A - tým
Nečekal jsem, že to bude tak jednoduché...Ján Kudlička,...
25. 3. 2014 | A - tým
Dobrou jarní formu jsme potvrdili i na umělce Vyšehradu,...
25. 8. 2013 | A - tým
Ve 3. kole divizní skupiny B se na našem hřišti...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Almanach
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER