Nováčka zchladil dvougólový Studecký

TJ Slovan Velvary - SK Sokol Brozany 2:3 PK (pen. 3:5)
1. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Deník.cz, -sk-

Nakonec jsme s výsledkem spokojeni
Tibor Mičinec, asistent trenéra

V přípravě byl náš tým suverénní, na první výhru ve Fortuna České fotbalové lize se ale v úvodním kole pořádně nadřel. Nakonec otočil nepříznivě se vyvíjející duel a po penaltovém rozstřelu veze z nedalekých Velvar dva body za výhru 3:2.

„Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, jsme nakonec s výsledkem spokojeni. Splnili jsme cíl, tedy že se nebudeme domů vracet s prázdnou,“ hodnotil utkání asistent trenéra Tibor Mičinec.

Domácí hnala v premiéře v ČFL početná návštěva, která sledovala atraktivní duel a velké množství šancí. Po přestávce se diváci dočkali také branek, nejprve se prosadil z penalty domácí Obrtlík, pět minut po něm se výstavním lobem z poloviny hřiště prezentoval Kalaš. Brozany však nesložily zbraně a v rozmezí šesti minut se dvakrát prosadil Studecký. „Při první brance jsem měl trochu štěstí, při té druhé už mi to vyšlo parádně a to i přesto, že jsem skóre srovnával svou slabší nohou,“popisoval svůj počin. Brozany mohly v nastavení strhnout výhru na svou stranu, obrovskou příležitost však zahodily a zápas tak dospěl až do penaltové loterie. V ní už však byli Brozanští bezchybní a mohli tak slavit zisk bonusového bodu.

„Myslím, že za druhý poločas jsme si možná zasloužili i vyhrát, ačkoliv jsme prohrávali o dvě branky, dostávali jsme soupeře pod tlak. Bohužel jsme ale využili pouze dvě z našich šancí,“ litoval Mičinec.

Sokol se tak po úvodním kole uhnízdil v horní polovině tabulky, v příštím kole přivítají Brozany v neděli od 17 hodin na domácím hřišti Slavii Karlovy Vary, která na úvod soutěže zdolala Jirny 1:0.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
58. Obrtlík (pen), 63. Kalaš – 68. a 74. Studecký
Rozhodčí: 
Urban
Diváci: 
482
Sestava: 

Lipš – Mešič, Cibulka, Šimral, Šollar – Farkaš (88. Hajdarevič), Studecký, Eliáš (65. Marič), Tichý – Benda, Michalec (57. Vlček)

PODOBNÉ ČLÁNKY

13. 3. 2019 | A - tým
Úvodní kolo ČFL svedlo dva týmy, které s třetí ligou...
23. 6. 2017 | A - tým
Máme radost z toho, že jsme se po roce do ČFL vrátiliJán...
23. 11. 2016 | A - tým
Za půlku jsme se ani nemohli dostat, praporky asistentů...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER