O tři body jsme přišli v posledních minutách zápasu

SK Sokol Brozany - FC Písek 1:2 PK (pol. 1:0, PK 4:5)
25. kolo | Fortuna ČFL | Autor: fotbalunas.cz; -sk-

Nedostatečná kondice nás dnes stála vítězství...
Tomáš Bubeníček, SK Sokol Brozany

Souboj týmů ze chvostu tabulky nabídlo mimo jiné aktuální kolo. Do Brozan mířil Písek, který ve středu předehrál utkání s Vltavínem a doma padl 0:2. Brozany v posledních dvou domácích vystoupeních bodovaly naplno, takže chtěly dostát této formě i do třetice.

První minuty nabídly zajímavou podívanou. Na jedné straně pálil Vávra z Písku, na té druhé brozanský Novotný. Gólově úspěšný byl ale jenom druhý jmenovaný, a tak se Brozany už ve 4. minutě díky jeho hlavičce dostaly do rychlého vedení.

Z pohledu šancí patřila první půle celkově domácímu týmu, který mohl minimálně jednu branku ještě přidat. Jmenovitě to byl Šollar, jenž ze standardky jen těsně minul brankovou konstrukci. V závěrečných chvílích před odchodem do kabin měli fotbalisté z jihu Čech míč většinou ve svém držení, jenže v branku tento tlak nepřetavili. Brozany tak uhájily náskok a šli do kabin s výhodou.

V druhém dějství byl velmi aktivní domácí Chukwuma, který pro Brozany vykřesal hned dvě brankové naděje. Po té první Novotný svůj druhý přesný zásah nepřidal, pálil jen těsně mimo. V druhém případě z úhlu neuspěl sám Chukwuma. Stále to byli brozanští fotbalisté, kteří sice neměli jasnou převahu v držení míče, na šance to ale vyznívalo jasně pro ně. Na dvoubrankový rozdíl mohl zvýšit Bubeníček, i on si ale v zakončení nepočínal, jak by si přál.

Jak to tak bývá, platilo otřepané nedáš - dostaneš. V závěru totiž přebrali otěže Písečtí, kteří oživili hru čtyřnásobným střídáním. Zachráncem fotbalistů ve žlutých dresech byl nakonec velezkušený Presl, jenž se po rohovém kopu dostal k balónu na hranici vápna, odkud jej povedeným volejem poslal nezadržitelně do sítě. Psala se 86. minuta a na další změnu skóre tak zbývalo pramálo času. Zápas nakonec skončil nerozhodně a šlo se do penalt.

Po pěti sériích byl stav 4:4, když nedal druhý brozanský exekutor Berger, čímž nabídl pátému píseckému hráči vítězství, ale Hrachovec zklamal. Šlo se tedy do první nadstavbové série a hned ta přinesla rozuzlení. Domácí Studecký nedal, kdežto Presl po gólu ze hry přidal i trefu z penaltového puntíku a Písek si tak z Brozany odvezl dva body.

„Dnešním zápasem jsme si od minulého týdne výkonově polepšili a s kvalitním soupeřem hráli vyrovnanou partii. První poločas si dokonce myslím, že jsme dělali Písku velké problémy. Hráli jsme sebevědomě a jednoduše, což se nám vyplatilo a dostali jsme se tím i do zaslouženého jednobrankového vedení. V druhé půli jsme měli spoustu příležitostí zvýšit náskok a přinést do zápasu klid. V koncovce jsme však příliš vymýšleli místo jednoduchého zakončení. Od poloviny druhé půle bohužel bylo příliš vidět, jak někteří z nás už nemají síly, a to se odrazilo na nedůslednosti v soubojích a následně i na obdržené vyrovnávací brance po standardce. Opět nám stačily poslední minuty, abychom přišli o cenné 3 body, na které se dřeme celý zápas. Nedostatečná kondice nás dnes stála vítězství“, zhodnotil utkání Tomáš Bubeníček.

 

Hodnocení článku: 
Average: 4 (1 vote)
Branky: 
4. Novotný – 85. Presl
Rozhodčí: 
Pastyřík – Mudra, Šafránková
Diváci: 
150
Sestava: 

Lipš – Stehlík, Mešič, Maigini, Cibulka (C), Eliáš, Studecký, Šollar (79. Petryk), Bubeníček, Chukwuma (62. Farkaš), Novotný (85. Berger)

PODOBNÉ ČLÁNKY

1. 10. 2018 | A - tým
Páteční utkání v Písku přineslo brzké vstávání a delší...
26. 4. 2018 | A - tým
V Písku to nevyšlo. Náš celek podlehl v duelu 24. kola...
26. 9. 2017 | A - tým
Dostali jsme tři zbytečné branky, ale nakonec jsme to...
16. 3. 2016 | A - tým
Byli jsme lepší, měli herně navrch...Ján Kudlička,...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Kšiltovka 90 let
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER