Opatrné derby ukončil Bendův hattrick

SK Sokol Brozany - FK Litoměřicko 3:0 (0:0)
11. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Začátek zápasu přinesl velké šance na obou stranách. Hned v 1. minutě poslal za litoměřickou obranu dlouhý balon Cibulka. Míč se po špatné domluvě obrany snesl až k nohám zabíhajícího Vlčka, který ve vápně hledal nabíhající spoluhráče. O pět minut později se po nešťastně odehraném obraném kopu našich obránců ocitli hosté sami před Lipšem. Ten svým pohotovým výběhem zdržel zakončení akce a poskytl čas obraně k zabránění nebezpečné situaci. Napínavý začátek však brzy vystřídala vyrovnaná a opatrná hra. Obě mužstva se snažila o kombinační fotbal a posupné útoky, které většinou končily ztrátou nebo nepřesnou finální přihrávkou. I tak jsme se dočkali i několika pološancí, do kterých jsme se dostávali více než soupeř. Ve 22. minutě měl na hlavě první branku Benda, když si šikovně naskočil na Šollarův přímý kop. Mířil však pouze nad Ordeltovu branku. Ve 33. minutě vyzkoušel na druhé straně pozornost, prozatím nepříliš zaměstnaného, Lipše Verner. Míč ale za vápnem netrefil ideálně. Ve 40. minutě se do slibného úniku dostal Studecký, křížnou střelu po zemi ale neusměrnil s žádoucí přesností. Těsně před koncem poločasu se dostal ke střele z blízka Farkaš. Technické placírce jeho levé nohy chyběla razance. Po opatrných 45 minutách byl výsledek 0:0 odpovídající skutečností.

Do druhého poločasu jsme vstoupili nejlépe, jak to jen šlo. Ve 47. minutě se zpoza vápna opřel do míče Farkaš. Jeho tvrdá a dobře mířená střela trefila jednoho z obránců do ruky a rozhodčí neváhal. Nařízenou penaltu pak s klidnou myslí uklidil Benda. Příznivý stav utkání naše mužstvo povzbudil a bylo vidět, že nechceme pouze bránit jednogólový náskok. Další pokus měl v 53. minutě Chukwuma, ten však skončil v brankářových rukavicích. V 57. minutě našel Benda přesnou přihrávkou nabíhajícího Vlčka. Ten i v těsném souboji s obráncem dokázal z první zakončit, jeho pokus skončil vedle přední tyče. V 58. minutě dal o sobě vědět i rival z Litoměřic. Odražený míč se pokusil technicky trefit Macháček. Branku jeho pokus ovšem minul. V 62. minutě mohl zvýšit skóre Chukwuma, který se ocitl po přesném centru Mešiče úplně sám před brankou. Hlavičkou o zem bohužel brankáře nepřehodil. Hlavou to zkoušel o chvilku později i Benda. Po centru Šollara se prozatím jen připomněl hostující obraně. Ta na jeho upozornění nedala a v 78. minutě po nádherném uvolnění Mariče a následné střele Michalce zvýšil, právě Benda, gólem patičkou na 2:0. I po dvoubrankovém náskoku jsme se nepřestali tlačit k soupeřově brance. V 85. minutě to zkusil z dálky Mešič, pěkně trefený míč však letěl mimo. Zápas se postupně schyloval k už tak úspěšnému závěru, když přišla ještě poslední radostná chvíle. Právě odbíjela 88. minuta, když po kombinaci Tichého s Michalcem dostali míč na volného Bendu, který zkompletoval svůj hattrick na konečných 3:0.

„První poločas nestál tzv. „za nic“, jak ostatně mohl každý z přihlížejících vidět. I já jsem se bohužel přizpůsobil tempu utkání a nedostával se k balonu tak, jak bych si přál. Naštěstí jsme první poločas přečkali a do druhého šli s tím, že v derby chceme uspět. Do tempa jsem se dostal nejlepším možným způsobem, a to brankou. I přes litoměřickou snahu o to mě rozhodit, jsem věděl, co chci při penaltě udělat a počkal si na pohyb brankáře. Při druhé brance jsem sice sáhl do prvotní Jirkovy (Michalec) střely, ale myslím si, že jsem udělal dobře, protože brankář na ni mohl dosáhnout. Co se týče branky poslední, tak musím říct, že i já byl překvapen, jak mě tam obránci nechali samotného. Díky tomu, že mi někdo ze spoluhráčů, myslím si, že Martin (Studecký), řekl „sám“, jsem se otočil a nenechal si už hattrick vzít", zhodnotil utkání střelec Jaroslav Benda.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (2 votes)
Branky: 
48., 78. a 87. Benda
ŽK: 
0:2
Rozhodčí: 
Musil - Hurych, Cichra
Diváci: 
400
Sestava: 

Lipš – Stehlík, Mešič, Tichý, Benda (88. Eliáš), Cibulka, Studecký, Farkaš, Šollar, Chukwuma (71. Michalec), Vlček (62. Marič)

PODOBNÉ ČLÁNKY

20. 5. 2019 | A - tým
 Tohle derby nemělo ani jeden tým, který by měl jasně...
17. 5. 2018 | A - tým
Myslím, že jsme zápas kontrolovali a vyhráli zaslouženě....
17. 10. 2017 | A - tým
Okresní derby ČFL vyšlo lépe našemu týmu, který si z...
12. 10. 2017 | A - tým
Chceme potvrdit naši aktuální formu a kvalitu, kterou...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER