Po nepřesvědčivém výkonu jsme v Jirnech nebodovali

SK Viktorie Jirny - SK Sokol Brozany 3:2 (0:1)
5. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Je trestuhodné, jak bráníme standardky...
Matěj Marič, SK Sokol Brozany

Jako v předešlých kolech, tak i tentokrát začal zápas aktivněji z naší strany. Hned v první minutě se projevila naše pravá strana, kdy po kombinaci z jednoho doteku přišel centr před domácí branku, ten však nikoho z našich hráčů nenašel. I domácí nás v první patnáctiminutovce upozornili z dobře zahrávaných standardních situací.

V 19. minutě jsme se kombinací dostali až na hranici vápna. Po třech po sobě zablokovaných střelách si prostrčil míč do vápna Vlček, což zaskočilo domácí obranu, která byla nucena faulovat. Následný pokutový kop proměnil Benda.

Přehoupla se první půlhodina hry a přišla ztráta. Po nešťastné srážce byl nucen odstoupit s tržnou ranou na hlavě Studecký, kterého nahradil Stehlík.

Do první vyložené šance se v 37. minutě dostaly i Jirny. Domácí opět zahrozili ze standartní situace. Přesný centr si ve vápně našel exligista Klein, jeho umístěnou hlavičku však krásným zákrokem zneškodnil brozanský Vávra.

V posledních pěti minutách jsme se opět i my pokusili přidat branku a to hned dvakrát. Nejprve po individuální akci Vlčka, který hledal zpětnou přihrávkou do vápna Mariče. Následně pak v opačném scénáři po kombinaci Mariče přišel centr na nabíhajícího Vlčka. Oba slibné pokusy vystihla domácí obrana. Nastavené 4 minuty už do poločasu nic nepřinesly.

Vstup do druhého poločasu se nám už několikrát nepovedl a bylo tomu tak i teď. I přes to nás v 51. minutě domácí Borek po rohu pouze upozorňoval. Vávra byl v tu chvíli opět připraven.
V 54. minutě toto upozornění potvrdil Kozel. Na jeho hlavičku už náš brankář nedosáhl. Po vyrovnání stavu přišel tlak domácích, trvající dlouhých 25 minut. Během nich tento tlak Jirny potvrdily ještě dvakrát. V 68. minutě ještě odmítl vedoucí branku domácích Vávra. Po přísně nařízené penaltě se vytáhl až k pravé tyči a zachránil náš tým před druhým gólem. Naše defenziva se tímto bohužel nepoučila a z následného rohu v 69. minutě proměnil hlavou Stockner.
V dalších deseti minutách proměnili domácí svůj tlak ještě jednou. Se střelou Kozla nemohl dobře chytající Vávra už nic dělat a zvýšil na 3:1.

V závěru se naši hráči ještě snažili s nepříznivým stavem něco udělat. V 80. minutě Benda po přesném centru Mariče neusměrnil míč do sítě. Dále pak v 89. minutě přišlo už jen snížení, když se prosadil střídající Chukwuma. Na zvrat negativního skóre už však bylo pozdě. Po nepřesvědčivém výkonu jsme si z Jiren neodvezli ani jeden plusový bod.

„Utkání jsme začali dobře, měli jsme i nějaké šance, ale žádné vyložené. Potom jsme dali gól z penalty. Do poločasu jsme hráli kompaktně, ale prohrávali osobní souboje a nesbírali odražené míče. Po poločase jsme se domácími nechali zatlačit, kteří poté využili standartních situací. Na konci už jsme neměli sílu zápas otočit, jen jsme v závěru dokázali snížit. Je trestuhodné, jak bráníme standardky. To musíme do dalších zápasů zlepšit“, zhodnotil utkání Matěj Marič.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
53. a 76. Kozel, 69. Stöckner - 19. Benda (p), 89. Chukwuma
ŽK: 
2:5
Rozhodčí: 
Hájek Robert - Šedivka Ondřej, Raplík Lukáš
Diváci: 
150
Sestava: 

Vávra - Mešič, Cibulka, Šimral, Matheus Da Silva - Marič, Studecký (32. Stehlík), Farkaš (70. Chukwuma), Eliáš (79. Michalec), Vlček - Benda

PODOBNÉ ČLÁNKY

30. 3. 2018 | A - tým
Soupeř byl rychlejší, důraznější, lepší na míči. Ján...
30. 8. 2017 | A - tým
Utkání třetího kola Fortuna ČFL mělo favorita ve...
5. 6. 2016 | A - tým
Zázrak se nekonal. Naše mužstvo nestačilo v předehrávce 38...
1. 11. 2015 | A - tým
Dnes jsme neměli šanci uhrát solidnější výsledekPetr...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Sklo 0,5l
Cena:
300 Kč*

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER