Radek Cibulka: Z utkání jsme měli vytěžit více než dva body

FK Králův Dvůr - SK Sokol Brozany 1:2 PK (pol. 0:1, PK 4:5)
16. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Tomáš Bubeníček

Z utkání jsme měli vytěžit více než dva body...
Radek Cibulka, kapitán týmu

Prvních 45 minut začalo v rychlém a tvrdém tempu, o souboje a fauly nebyla nouze. Po počáteční pětiminutovce jsme měli celý poločas navrch a nepustili jedenáctku Králového Dvora k žádné vyložené šanci. Naši hráči předváděli sympatický výkon a to nejen směrem do zadu, ale i při dobývání Královodvorské brány.

Diváci nemuseli na první šance čekat dlouho. Než stačilo uběhnout prvních 10 minut, dostal se hned dvakrát ke střele z dálky Eliáš. Aktivitu brozanského týmu se snažil potvrdit i Vlček, když se na vápně dosal k odraženému balonu po dlouhém autu Studeckého. Jeho střela však mířila kousek vedle levé tyče.

Následovalo pár pokusů královo-dvorských dostat naší obranu pod tlak. Nepřesné centry a průnikové přihrávky ale nebyly pro naši připravenou obranu, v čele s kapitánem Cibulkou, žádným větším problémem.

Svou odpověď si parádně připravil ve 27. minutě Benda. Svou pověstnou levačkou vyslal nechytatelnou křižnou střelu z 25 m, která zapadla přesně do pravého horního roku Krčkovy brány. Po vstřelené brance následovala další řada dobrých pokusů. Nejprve opět Benda ještě z větší dálky. Dále pak z poza vápna Eliáš, Chukwuma a nakonec Vlček, který byl ve vápně už v moc velkém úhlu na překonání domácího Krčka. Poločas ukončila pološance domácích, která naši branku neohrozila.

Druhý poločas začal v duchu toho prvního. Naši hráči měli více ze hry a tlačili se dopředu. Hlavním aktérem prvních deseti minut se stal Chukwuma, který se chtěl gólově vyrovnat svému spoluhráči z útoku. Nejdříve se postavil k přímému kopu z rohu vápna, kdy ale ani na podruhé nedostal míč tam, kam by si přál. Následně za vápnem mířil pouze nad branku a v další šanci, kterou mu pěkně vytvořili Tichý s Vlčkem, dopadl stejně.

Snahu našeho celku, kdy se čekalo na druhý gól, bohužel nečekaně utnul v 56. minutě vyrovnávající brankou domácí Procházka. To nás zaskočilo a hra se začala vyrovnávat. Domácí vystřídali a byli po svém úspěchu aktivnější. Přidali ještě další pokusy o překonání naší obrany, ale i s naším štěstím končili na brankové konstrukci.

V 68. minutě nahradil Chukwumu Farkaš a přinesl do závěru oživení a snahu poctivě dohrát utkání do konce. Stejně tak si počínal Marič, který v 84. minutě nahradil Tichého. Oživení přineslo i šance na naší straně, kdy se opět z dálky předvedli Eliáš s Bendou, kdy před koncem ještě pořádně protáhli domácího Krčka.

V 88. minutě se na hřiště podíval i Šollar, který byl svědkem naší poslední šance v 2. minutě nastavení.

Po závěrečném hvizdu ukončující zápas, který jsme si zasloužili vyhrát, nás čekal penaltový rozstřel. V tom jsme byli oproti domácím stoprocentní a v poměru 4:5 jsme získali zasloužený druhý bod.

Celý zápas nám zhodnotil kapitán mužstva Radek Cibulka: „Z utkání jsme měli vytěžit více než dva body. Za celý zápas jsme si vytvořili více gólových příležitostí než soupeř. O to víc nás mrzí druhý poločas, kde jsme místo navýšení náskoku na 2:0 inkasovali z brejku a dostali soupeře, jak se říká „na koně“. Opět nám, stejně jako první kolo ve Velvarech, pomohly penalty k bonusovému bodu a k veselejší cestě domů.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (1 vote)
Branky: 
56. Procházka - 27. Benda
ŽK: 
0:1
Rozhodčí: 
Slavíček - Svoboda, Ježek
Diváci: 
200
Sestava: 

Lipš - Mešič, Matheus Da Silva, Šimral, Tichý (86. Marič), Benda, Cibulka, Studecký, Chukwuma (68.Farkaš), Eliáš, Vlček (88. Šollar)

PODOBNÉ ČLÁNKY

9. 5. 2019 | A - tým
Díky zkušenosti a taktickému pojetí jsme dokázali uhájit...
8. 11. 2017 | A - tým
Měli jsme to za stavu 2:0 prostě udržet.Ján Kudlička,...
24. 5. 2016 | A - tým
Měl jsem pocit, jako bychom si přijeli zahrát jen...
20. 10. 2015 | A - tým
Ani další třetiligový zápas naše mužstvo nezvládlo. Na...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER