Tibor Mičinec: Zasloužili jsme si vyhrát

SK Sokol Brozany - MFK Chrudim 1:2 (0:0)
2. kolo | MOL Cup | Autor: Tomáš Bubeníček

Do zápasu druhého kola MOL Cupu nastoupila naše sestava značně pozměněna. Jakákoliv změna ale nebyla ani trochu vidět. Přesvědčili jsme, že máme silný tým a to nejen v základní jedenáctce. Jako domácí jsme hned od prvního hvizdu dávali najevo, kdo je na brozanském hřišti pánem. Celých 45 minut bylo v našich „nohách“ a přesvědčovali jsme o tom ve všech aspektech hry. Držení míče se velmi kladně přiklánělo na naší stranu, při ztrátách jsme nepolevovali, dokud jsme míč opět nezískali a dokázali jsme si vytvořit i několik slibných šancí.

Poprvé, v 7. minutě, poslal chrudimskému brankáři pozdrav z vápna Chukwuma. Dále, ve 24. minutě, vyslal Michalec dalekonosnou střelu, končící nad břevnem, a o chvíli později, ve 27. minutě, Tichý ve skluzu usměrňoval pěkný centr Šollara. V závěru poločasu, po poctivé obranné práci Farkaše, mohl naší aktivitu potvrdit Chukwuma. Jeho únik za chrudimskou obranu bohužel skončil pouze na tyči. Chrudimští byli po většinu poločasu aktivní spíše po levé straně, vždy však narazili na připraveného Mešiče. Největší a také jedinou šanci hostů měl ve 32. minutě Kopecký, naší branku však neohrozil.

Do druhého poločasu přišly změny na obou stranách, které se později projevily na důležitých akcích zápasu. Na naší straně to byl Benda, který se po prvních 10 minutách na hřišti ukázal vedoucí brankou. V zápětí jsme mohli přidat druhou branku. Nabíhající Michalec byl ale za chrudimskou obranou v ofsajdové pozici. Na dalších 15 minut zápasu zapnuli směrem dopředu i hosté. Dostali naši obranu pod tlak a hrozili především ze standardních situací.

V 72. minutě přišla velká rána v podobě vyrovnávacího gólu hlavičkujícím Drahošem. To domácí nakoplo k dalším pokusům o vítězství. V 83. minutě si lehce poradili Benda s Maričem se čtyřkou bránících. Marič centrem našel Vlčka, ovšem pouze v ofsajdu. Oba jmenovaní se pokusili změnit stav ještě dvakrát. Nejprve v 86. minutě vyslal Benda dělovku z přímého kopu do břevna chrudimské branky. Následně ještě v téže minutě unikl obraně Marič, jeho pokus po zemi jen o kousek minul zadní tyč. Vše už nasvědčovalo k prodloužení, když přišla další rána pro náš tým. V 89. minutě zápasu nastala poslední z nebezpečných chrudimských standardek a skončila stejně jako ta předešlá. Do vzduchu se vyhoupl Krčál a rozhodl o postupu Chrudimi. Úsilí našich hráčů bylo během dvou situací pryč.

Zápas nám zhodnotil asistent trenéra Tibor Mičinec: „V první řadě chci říci, že jsme předvedli pěkný výkon. Já osobně jsem s ním spokojen a věřím, že i můj kolega je na tom podobně. Chrudim jsme nepustili do žádné výrazné šance a bylo vidět, že chceme zvítězit. Bohužel nás hosté potrestali při dvou dobře zahraných standardních situacích. Naopak my jsme jejich chyby dokázali zúročit pouze jednou. Na gólové šance bychom vyhráli 4:2, na to se však nehraje. Byli jsme rovnocenným soupeřem druholigovému mužstvu a mohli jsme postoupit stejně jako Chrudim. Zasloužili jsme si vyhrát.“

 

Hodnocení článku: 
Average: 3 (2 votes)
Branky: 
51. Benda – 72. Drahoš, 89. Krčál
ŽK: 
3:1
Rozhodčí: 
Váňa – Vitner, Vaňkát
Diváci: 
150
Sestava: 

Vávra – Stehlík (C), Mešič, Freitas Carvalho Da Silva – Tichý (57. Vlček), Michalec, Marič, Farkaš, Šollar – Chukwuma (46. Benda), Eliáš (70. Hajdarevič)

PODOBNÉ ČLÁNKY

16. 8. 2018 | A - tým
Do pohárového zápasu jsme vstoupili s pár změnami oproti...
24. 5. 2018 | A - tým
Domácí byli lepší, ale těch 3:0 je podle mě moc...Ján...
26. 10. 2017 | A - tým
Nezvládli jsme závěr. Je to velká škoda.Ján Kudlička,...
10. 8. 2017 | A - tým
Už na začátku se projevilo, že Viktorka je někde jinde......

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Minidres
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER