V Převýšově jsme o vedení přišli pár minut před koncem vlastním gólem

SK Převýšov - SK Sokol Brozany 2:1 PK (pol. 0:1, PK 4:2)
21. kolo | Fortuna ČFL | Autor: fotbalunas.cz; -sk-

Velké zklamání dovršila penaltová loterie ve které jsme neuspěli.
Tomáš Bubeníček, SK Sokol Brozany

Převýšov minulý týden odpočíval, takže mohl skoro dva týdny spřádat plány na to, jak doma přemůže Brozany. Ty ale přijely nabuzeny domácí výhrou proti Dobrovici a lačnily po zisku dalších bodů, které by je posunuly směrem od dna tabulky vzhůru.

Úvodní oťukávaná obsahovala zejména boj o střed hřiště a jen minimální náznaky o nějaké výraznější ohrožení jedné či druhé brány. Z letargie vytrhl přítomné fanoušky fotbalu až ve 26. minutě Novotný, který hlavou zužitkoval dobře kopnutý roh a poslal hostující Brozany do vedení. Odpověď přišla až v 37. minutě, kdy měl velkou příležitost útočník domácích Bastin, ale přehodil jak gólmana Lipše, tak i branku. Poločasové skóre tak svítilo ve prospěch hostujícího Sokola.

Druhý poločas se odehrával zejména v režii domácího Převýšova a jeho snahy o dobytí Lipšovy brány. Dlouho však obrana hostů odolávala. Přežila velké šance, zejména tu z 68. minuty, kdy míč odvracel z brankové čáry až jeden z brozanských beků. Ekvilibristické zakončení pak zkoušel v 76. minutě opět Bastin, jenže skvěle zasáhl Lipš a dorážka už cestu mezi tři tyče nenašla.

Co nedokázali samotní hráči Převýšova, dokázal ke své smůle i smůle celého týmu brozanský Studecký, který nešťastně prodloužil centrovaný míč až za záda bezmocného Lipše. Nic víc už se nestalo, a tak se hráči moli začít připravovat na boj v penaltovém rozstřelu.

V rozstřelu byly potřeba nakonec jen 4 série, jelikož hráči domácích měli mušku naprosto přesnou. Brozany naopak dvakrát neuspěly, Mešiče vychytal Dunda a Eliáš trefil pouze tyč. Druhý bod tak zůstal na východě Čech.

„Dnes jsme se na začátku utkání srovnávali s malým hřištěm, které Převýšov uměl samozřejmě jako domácí využívat. Pro oko diváka nemohl být fotbal určitě žádnou lahůdkou z obou stran. Na hraní s balónem ale nebyl na malém prostoru čas. V prvním poločase jsme přečkali pár perných chvil v podobě šancí domácích. Všechny jsme je ustáli, a dokonce se nám povedlo vstřelit branku.

Druhý poločas byl ve stejném stylu. Bohužel jsme se začali více bránit a méně přecházet do útoku. Domácí nás víc zatlačili a opět nám, spolu s Přémou v brance, pomohlo štěstí.
To nás ovšem opustilo v poslední minutě, kdy jsme i bez přičinění domácích propustili míč až do sítě. Velké zklamání dovršila penaltová loterie ve které jsme neuspěli“, zhodnotil utkání Tomáš Bubeníček.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
89. Studecký (vlastní) - 26. Novotný
ŽK: 
1:2
Rozhodčí: 
Hányš – Nehasil, Jati
Diváci: 
165
Sestava: 

Lipš – Eliáš, Mešič, Stehlík, Novotný, Chukwuma (72. D. Farkaš (87. Šollar)), Bubeníček, Studecký, Cibulka, Zubashivskyi, Maigini

PODOBNÉ ČLÁNKY

3. 9. 2018 | A - tým
Doufáme, že jsme si tímto zápasem vybrali to špatné......
10. 5. 2018 | A - tým
Převýšov se ujal vedení díky dvěma trefám Nováka, a když...
11. 10. 2017 | A - tým
Převýšov má hodně kvalitní kádr, ale náš tým bojuje do...
8. 3. 2016 | A - tým
O osudu utkání se rozhodlo během jedné minutyJán Kudlička...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER