Z Karlových Varů jsme body nepřivezli

FC Slavia Karlovy Vary - SK Sokol Brozany 1:0 (0:0)
19. kolo | Fortuna ČFL | Autor: David Podzimek, fotbalunas.cz; -sk-

Máme stále velké rezervy v nasazení a bojovnosti.
Přemysl Lipš, SK Sokol Brozany

Karlovým Varům začala sezona o týden později, jelikož v prvním kole měly nastoupit na hřišti Jiren, které ale ze soutěže odstoupily. Premiéra se tak pro karlovarské fotbalisty konala až nyní, kdy na jejich trávník zajížděl náš celek.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří byli o poznání aktivnější. Činil se zejména Mandula, který naší obraně dokázal párkrát zatopit. Žádná vyložená příležitost však k vidění nebyla, na obou stranách pouze pološance. Oba týmy často brzdily nepřesnosti v kombinace a mírná nervozita. To vše přispělo k tomu, že se do šaten šlo za nerozhodného bezbrankového stavu.

Druhé dějství přineslo opět víc ofenzivních choutek z řad domácích, kteří byli odměněni po necelých 10 minutách hry. To se v 54. minutě prodral do zakončení Kalina, jehož střelu Lipš pouze vyrazil a osamocený Mandula už mířil přesně a poslal Karlovy Vary do vedení. Až poté se osmělil náš celek a ke kompaktní obraně a důrazné hře přidal i ofenzivnější pojetí. Naše akce však končily nepřesným zakončením, nebo jako v 81. minutě nebezpečí zažehnala domácí obrana. Vary tak těsné vedení uhájily a naše mužstvo už podruhé odchází s prázdnou.

„Do dnešního zápasu jsme šli s tím, že nechceme zbytečně otevírat prostory. Bohužel to ale vedlo k tomu, že jsme hráli až moc opatrně. Navíc se nám nepovedlo vyvarovat standardním situacím, při kterých jsme přišli s Vary o body už na podzim. K brance domácích jsme se dostali jen zřídka. A když už, tak to nebyl pro gólmana žádný velký problém. Do druhé půlky jsme šli s tím, že po tom prvním poločase prostě urveme všechno, co bude možné. Bohužel i přes zlepšený výkon jsme obdrželi branku. Za celý zápas jsme se nedokázali srovnat s jednoduchými balóny domácích za naši obranu a jednou se nám to vymstilo. Dneska nám prostě chyběl ten správný "hlad po gólu".  Mrzí mě, že každý zápas máme vždycky jeden poločas úplně rozdílný s tím druhým a neumíme se poučit z chyb“, zhodnotil druhou prohru v řadě Tomáš Bubeníček.

„Zápas bych rozhodně nehodnotil tak negativně, jako domácí zápas s Velvary. Ovšem máme stále velké rezervy v nasazení a bojovnosti. A na bojovnosti to musíme mít založené. Dnes jsme ani nebyli schopni připravit si nějakou vyloženou šanci. Musíme se teď jako tým semknout a bojovat jeden za druhého“, doplnil Přemysl Lipš.

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (2 votes)
Branky: 
54. Mandula
ŽK: 
2:3
Rozhodčí: 
Paták M. – Paták V., Langmajer
Diváci: 
210
Sestava: 

Lipš – Maigini, Vlček (37. Mešič), Stehlík, Bubeníček, Farkaš, Studecký (64. C. Chukwuma), Cibulka, Eliáš, Benda, Zubashivskyi (73. Novotný)

PODOBNÉ ČLÁNKY

22. 8. 2018 | A - tým
Brozany ve druhém kole České fotbalové ligy přivítaly...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER