Zápas blbec! Zahodili jsme šance a v domácí derniéře padli

SK Sokol Brozany – FK Loko Vltavín 0:2 (0:1)
31. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Daniel Brzák, Litoměřický Deník; edit: -sk-

Selhali jsme v individualitách...
Tomáš Bubeníček, SK Sokol Brozany

Brozany zahodily i největší tutovky a nakonec v letošní domácí rozlučce s ČFL prohrály 0:2.

Tomu, čeho byla necelá stovka fanoušků v 31.kole ČFL svědky, se říká zápas blbec. Za úvodní čtvrthodinu stihli domácí pozahazovat tři obrovské brankové příležitosti, které měl na kopačce Chukwuma. Tento výprodej potrestal Veselý, vnuk internaciónala Františka: „Trefit prázdnou branku byla povinnost,“ řekl autor první branky utkání, který ještě nedávno oblékal brozanský dres. Smolařem střetnutí se stal ofenzivní záložník Ivan Šollar: „Vybral jsem si dneska smůlu do dna. Krom toho, že jsem trefil jen břevno, jsem hlavně neproměnil penaltu. Přitom jsem ji kopl stejně tak, jako vždycky, ale gólman Koblenc tentokrát můj záměr vystihl!“

„Kdyby Šollar pokutový kop proměnil, mohlo se to vyvíjet úplně jinak,“ zůstal objektivním trenér Vltavínu Tomáš Freisler. Ono pověstné nedáš-dostaneš naplnili Pražané po hodině hry Šípkem, kdy zvyšovali na 2:0.

„Dá se vůbec něco rozumného k takové porážce dodat? Nebyli jsme horším mužstvem, vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí, ale zase jsme z toho nevydolovali ani bod,“ litoval vedoucí týmu Sokola Ján Kudlička. To, co uvedl, umocnili hráči navíc tím, že ve zbytku zápasu nechali znovu jen vyniknout hostujícího brankáře. „Stál vždycky tam, kde to bylo zapotřebí. I při Šollarově penaltě.“

„Věděli jsme, co nám od hostů hrozí a čím jsou nebezpeční. Po dlouhé době se nám dařilo držet kompaktní blok, přes který neměl soupeř lehké se dostat a nám se díky tomu i lepe útočilo. Dostali jsme se do mnohých gólových šancí, žádná však neskončila v brance soupeře. O to víc nás to mrzelo, když jsme ještě před poločasem obdrželi úplně zbytečnou branku. V zápase ve kterém jsme mohli po poločase vést, jsme místo toho dohaáněli celý druhý poločas jednogólové manko. Opět jsme si sice dokázali vytvořit pár slibných šancí, ale ani penalta ve prospěch našeho mužstva nebyla jistotou vyrovnání. Místo toho, abychom vyrovnali a dostali hosty pod závěrečný tlak jsme v zápětí dostali druhou zbytečnou branku a prohráli nezaslouženě 2:0. Bojovali jsme jako tým, ale selhali jsme v individualitách“, zhodnotil utkání Tomáš Bubeníček.