Zápy jsme obrali o pouhý bod, když jsme nezvládli penaltovou loterii

SK Sokol Brozany - SK Zápy 1:2 PK (pol. 1:1, PK 2:4)
13. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Václav Beneš, thhp://sportnalitomerickuaustecku.blogspot.com

V minulém kole prohráli brozanští fotbalisté v Radotíně, s místní Olympií. Tentokrát přivítali Zápy, které jsou lídrem soutěže. Hosté se snažili od úvodních minut rozhodnout, ale místy drtivý tlak končil na pozorné domácí obraně, které vypomohl několika skvělými zákroky gólman Vávra. Tři minuty před přestávkou udeřil na druhé straně Vlček. Zápští dřeli dál a těsně před odchodem do kabin se jim podařilo vyrovnat. Ve druhé půli se rozuzlení nekonalo, a tak musel o držiteli druhého bodu rozhodnout penaltový rozstřel. Ten domácí nezvládli, když selhali Mešič s Šollarem a zápští nezaváhali ani jednou. Sokol zůstává i po tomto kole na sedmnácté, tedy předposlední, příčce.

Ve druhé minutě zastavuje Farkaše ofsajd. Ve třetí minutě odvrací Stehlík hlavou Novákův centr z pravé strany. V páté minutě vykopává Vávra z brankové čáry Matějkovu gólovou hlavičku z těsné blízkosti. V šesté minutě postrádá přesnost Jablonského rána z hranice velkého vápna. V deváté minutě je Vlčkovi odpískán útočný faul. V desáté minutě chytá Vávra Svobodův pokus zpoza šestnáctky. V 11. minutě padá ve vápně po Šollarově centru z přímého kopu Studecký, ale hra plyne bez přerušení dál. Ve 13. minutě přiťukl Studecký hlavou míč mezi obránce Chukwumovi, ale ten uklouzl a padá. Ve 14. minutě sestřelil u postranní čáry M. Jelínek Šollara a hlavní rozhodčí mu domlouvá. V 17. minutě hlavičkuje, po centru z levé strany, Růžek nad. V 18. minutě chytá Vávra pokus J. Eliáše zpoza šestnáctky. Ve 22. minutě zastavuje Chukwumu ofsajd. Ve 26. minutě utíká Farkašovi míč za koncovou čáru. Ve 28. minutě neobešel Svoboda Cibulku. Ve 29. minutě padá na hranici vápna střílející Šollar, jenž se marně dožaduje odpískání faulu. V téže minutě chytá gólman Frydrych Šollarovu střelu z přímého kopu z velké dálky. Ve 30. minutě fauluje Stehlík J. Eliáše a dostává žlutou kartu. Ve 33. minutě fauluje Růžek Chukwumu. Ve 34. minutě odvrací Cibulka Svobodův centr z pravé strany. Ve 35. minutě Vávru nevystrašil slabý Svobodův pokus zpoza šestnáctky. Ve 37. minutě fauluje Novák u postranní čáry Šollara a vykoledoval si žlutou kartu. Ve 38. minutě rozehrál Šollar přímý kop na Vlčka, ale ten střílí hodně nepřesně. Ve 40. minutě je těsně před vápnem faulován Matějka. Ve 41. minutě končí nad brankou Jablonského rána z přímého kopu. Ve 42. minutě našel Farkaš obloučkem za obranu nabíhajícího Vlčka a ten pohotově posílá brozanské do vedení. Ve 44. minutě rozehrává Novák rohový kop z levé strany, po Bubeníčkově teči hlavou se odráží od vzdálenější tyče k číhajícímu M. Jelínkovi, jehož střelu zablokoval Farkaš. Ve 45. minutě sráží Bubeníček na roh další pokus M. Jelínka z pravé strany. O chvíli později rozehrál rohový kop z pravé strany Svoboda na Matějku, jehož nebezpečnou hlavičku sice Vávra vyráží, ale na bombu, kterou vyslal Duben do břevna od něhož se míč odrazil za brankovou čáru, zareagovat nemohl. První poločas končí a mužstva odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle nahradil Putze J. Jelínek. Ve 46. minutě vyfasoval Chukwuma žlutou kartu za faul na gólmana Frydrycha, který je ošetřován. Ve 49. minutě rozehrál Svoboda rohový kop z pravé strany, ale domácí obrana jeho centr odvrací. V 50. minutě se brozanští ubránili i dvěma rohovým kopům v řadě z opačné strany. V 52. minutě neprošel Šollarův centr z levé strany k za obranu nabíhajícímu Chukwumovi. V 53. minutě našel Šollar na levé straně za obranou Ckukwumu, ale ten vybojoval pouze roh. V 55. minutě protáhl Frydrycha střelou z ostrého úhlu z pravé strany Chukwuma. V 58. minutě vyboxoval Frydrych Šollarův centr z přímého kopu a poté chytá Stehlíkovu hlavičku. V 61. minutě se srazili ve vápně Stehlík s Novákem. V 62. minutě střídá Nováka Jukl. V 63. minutě si Matějka vypomohl útočným faulem. V 64. minutě odstupuje Chukwuma a na trávník vbíhá Benda. V téže minutě míjí Putzova rána z ostrého úhlu z pravé strany vzdálenější tyč. V 67. minutě rozehrál J. Eliáš přímý kop z levé strany, ale Matějkova hlavička nevyvedla Vávru z klidu. V 68. minutě nenašel Benda z levé strany do vápna nabíhajícího Vlčka. V 69. minutě krotí Frydrych Bubeníčkovu dalekonosnou střelu. V 70. minutě je Mešičovi odpískán faul na Svobodu. V 72. minutě odvrací hostující obrana Šollarův centr z levé strany. V 73. minutě si Frydrych došel pro Studeckého nepřesnou přihrávku z levé strany. V 75. minutě chytá Frydrych Farkašovu přihrávku na Vlčka. V 76. minutě nahrazuje M. Jelínka Hron. V 77. střídá Marič Vlčka. V 80. minutě odvrací Stehlík na roh Juklův centr z levé strany. V 82. minutě fauluje u středové čáry Farkaš Svobodu. V 84. minutě fauluje před vápnem Svoboda Bendu. V 85. minutě chytá Frydrych Bendovu povedenou bombu z přímého kopu. V 86. minutě se z trávníku těžce zvedá ošetřený Cibulka. V 88. minutě našel Šollar z levé strany u vzdálenější tyče Mariče, jehož ránu zablokoval jeden z obránců. V 90. minutě odstupuje Farkaš a na trávník vbíhá Michalec. Nastavují se dvě minuty. V 92. minutě neprošla Maričova přihrávka do středu na Bendu. Základní hrací doba končí nerozhodným výsledkem 1:1, a o vítězi bude rozhodovat penaltová loterie.

Začínají hosté. Matějka pálí do středu, 0:1. Mešičovu střelu Frydrych vyráží, 0:1. Hron míří do stejného místa a Vávra jeho pokus vyráží, 0:1. Šollarova bomba se odráží od břevna, 0:1. Jukl nedává Vávrovi šanci, 0:2. Marič střílí přesně, 1:2. J. Jelínek míří do protipohybu gólmana, 1:3. Za pokusem Studeckého se Frydrych pouze ohlédl, 2:3. J. Eliáš střílí přesně a rozhoduje o tom, že si hosté odvezou dva body. Sokol se tak musí spokojit s bodem jedním.