Mladší přípravka v Německu nadchla

Autor: -pk-

Sváteční volný program jsme vyplnili účastí na turnaji mladších přípravek v Německu, na který jsme byli pozváni v rámci spolupráce a kamarádských vazeb na německý tým. Jeho pořadatelem byl SV Traktor Priestewitz, městečko ležící nedaleko krajského města Míšně. Po uvítacích formalitách a nutné administrativě byl zahájen turnaj a započali tak líté boje na palubovce sportovní haly místní základní školy. Turnaj byl pro ročníky 2006/2007. Náš velmi mladý výběr (2x r. 2006, 1x 2007 a 7x r. 2008) je příslibem, ale na tomto turnaji byl věkový rozdíl znát.

V úvodním utkání jsme se střetli s domácím „A“ výběrem a podlehli jsme mu 0:3. Kluci byli vyjukaní a nestačili se přizpůsobit místním podmínkám. Po dvouzápasovém odpočinku nás čekal favorit turnaje a jeho pozdější vítěz SV Einheit Kamenz. Papírové předpoklady se potvrdily a jednoznačně jsme prohráli 0:4. Trenérské duo Osvald – Horák se snažilo kluky motivovat a pracovat i v dalších zápasech. Snaha byla vidět, ale v zápase s TuS Weinböhla nám chybělo štěstíčko, které přálo soupeřům – opět 0:3. Nejtěžší soupeře jsme měli za sebou a vyhlíželi jsme další zápas. Kluci už se sžili s prostředím a čtvrtý zápas nás čekalo mužstvo SG Grumbach. Velmi vypjaté utkání nakonec skončilo remízou 0:0. Domnívali jsme se, že nás to nakopne a v posledních dvou zápasech budeme opět vyrovnanými soupeři, ale opak byl pravdou. Kluci, namlsaní remízou, nebránili na 100% a trest přišel v podobě debaklu 0:5 od klubu SV Strehla. V závěrečném utkání celého turnaje jsme se utkali s místním „B“ výběrem. V boji o poslední příčku v turnaji jsme uhráli opět remízu 0:0, která nám zajistila předposlední, tj. 6. místo v turnaji.

Při vyhlašování výsledků byl oceněn vedením turnaje náš brankář Václav Štrympl.

Average: 3.4 (5 votes)
Sestava: