Brozanští odstartují do jara ze čtvrté příčky

-lap-

Čtvrtý nejlepší tým první poloviny soutěže. Takovou vizitku mají fotbalisté Sokola Brozany, kteří ztrácejí v divizní skupině B pouhý bod na Admiru a Vyšehrad (oba 30). V čele je s 36 body Viktorie Jirny.

Změny...
Brozanští na podzim osmkrát vyhráli, pětkrát remizovali, jen dvakrát podlehli (Roudnice, Vilémov) a mají aktivní skóre 34:22. K úspěšnému finiši poloviny soutěže je dovedl Jan Kudlička (na snímku), který na lavičce nahradil Václava Ryse.

„V zimní pauze ale přišel nový kouč, spolu s Vlastou Caltou povede mužstvo bývalý reprezentant Jiří Němec,“ prozradil Kudlička, který nadále působí v Brozanech jako sportovní manažer.

Fotbalisté Sokola absolvovali řadu přípravných duelů. „V úvodu, kdy byl ještě kádr celkem kompletní, jsme nehráli špatně a i výsledky byly dobré. Ovšem v posledních zápasech, kdy jsme narazili na třetiligovou rezervu Slavie a lídra stejné soutěže Bohemians Praha, už to bylo horší. V kombinované sestavě jsme nestačili,“ přiznal Kudlička.

Ambice...
Tým se v jarní části bude muset obejít bez dvou hráčů základní sestavy.

„Odešel Hubený a pro nemoc u nás bohužel skončil i střelec Gnahoui. Novým hráčem je Brožík z Roudnice a z Kypru se vrátil Vacho. Těch změn tedy nebylo mnoho.

Co se týče tabulky, tak o prvním místě je už asi rozhodnuto, Jirny mají zkušený mančaft a poměrně velký náskok. O druhou příčku se však ještě povede boj. Je tam Admira, Vyšehrad a také Roudnice. My třeba takové ambice jako náš okresní rival nemáme. Stačí nám hrát v horní polovině tabulky, předvádět solidní fotbal, který by přilákal další diváky. Myslím, že už tak je na Brozany divize adekvátní soutěž. Navíc nyní máme i dost mimofotbalové práce, když postupně chceme zvelebovat náš areál."

Do Polep...
Brozany zahájí jarní odvety už dnes 12.3. na hřišti Polep, které na podzim porazily v domácím prostředí 4:1. „Nováček se v soutěži rychle rozkoukal, vždyť už je šestý. Nevíme, jaký bude terén, ale lehká práce nás tam určitě nečeká. Už z toho důvodu, že kompletní nastoupíme jen těžko. Zdravotní problémy má Vacho a otazníky visí nad starty Tupého, Kopeckého i Veleby.“

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER