Domácí utkání s Meteorem jsme zvládli díky trefám Vacka

SK Sokol Brozany – FK Meteor Praha VIII 2:0 (0:0)
18. kolo | DIVIZE sk- B | -mr-

V 18. kole Divize sk. B jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Meteoru Praha, které se po minulém víkendu pyšní skalpem vedoucích Jiren.

Po dvou odehraných kolech v jarní části soutěže jsme věděli, že už by bylo příhodné, kdybychom v domácím prostředí naplno bodovali. Do prvního náznaku šance se ovšem dostali už ve druhé minutě hosté. Po odvráceném rohovém kopu vracel míč před branku Svoboda, ale brankář Kudrna ho před dotírajícími útočníky ukryl ve své náruči. Další vzrušení v našem pokutovém území přišlo o pět minut později. Jandův trestný kop z velké dálky Kudrna vyboxoval a v následné skrumáži ve vápně se nejlépe zorientovali naši obránci a míč odkopli do bezpečí. Naši borci o sobě dali vědět až v deváté minutě, kdy hostujícího brankáře Kohlbecka prověřil Ahmed Umar. Jeho střele z úhlu ovšem chyběla dostatečná razance.

Ve dvanácté minutě se na naší polovině hřiště nešťastně srazili hlavami Vaněk a Janda. Pavel Vaněk si z tohoto souboje odnesl tržnou ránu nad levým okem a musel být vystřídán Jakubem Kühnem. Do většího ohrožení branky Meteoru jsme se dostali v podstatě až ve 26. minutě, kdy trestný kop Kopeckého uklidil před dotírajícím Sdirim do bezpečí Zezula. Deset minut před koncem prvního poločasu zatrnulo všem domácím příznivcům, to když trestný kop Jelínka brankář Kudrna konečky prstů přehodil přes břevno své branky. O pár minut později se na druhé straně dostal do zakončení František Mašanský. Jeho střela z otočky na hranici vápna ovšem skončila vysoko nad brankou. Ještě před koncem poločasu prověřil pozornost Kohlbecka dlouhým nákopem Kopecký. Jeho pokus ale i s přispěním brankáře těsně minul brankovou konstrukci.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a hned po třech minutách musel Kudrna likvidovat nebezpečný roh Jelínka. První branky utkání jsme se dočkali v 51. minutě, kdy ve středu hřiště vybojoval míč Sdiri, přistrčil ho Jandovi, který přesným centrem našel na rohu malého vápna Vacka, který ve skluzu trefil míč pod břevno Kohlbeckovy branky a otevřel tak skóre zápasu. V padesáté šesté minutě se pokusil o srovnání stavu Janda. Jeho střelu zpoza vápna ovšem Kudrna s přehledem zneškodnil. O dvě minuty později na druhé straně nechal Vacek pro změnu vyniknout brankáře Meteoru, který jeho dělovku z osmnácti metrů reflexivně vyrazil. O chvilku později se ve vápně Meteoru opět jiskřilo. Centr Hory s přispěním hostujícího obránce sklepl Vacek na Umara, který ovšem trestuhodně přestřelil. V 65. minutě se do dobré příležitosti dostal hostující Omcirk. Kudrna ovšem s jeho střelou neměl sebemenší problémy.

O tři minuty později se tedy o slovo přihlásil opět Jiří Vacek. Po ose Kudrna - Fr. Mašanský – Sdiri se míč dostal k Tomášovi Horovi, který ho z pravé strany poslal kolem Kohlbecka na zadní tyč, kde se opět prosadil Vacek a zvýšil naše vedení na 2:0. O deset minut později jsme se opět dostali do slibné šance. Tentokrát se Vacek pasoval do role nahrávače. Sdirimu ovšem chyběly centimetry, aby jeho centr zasáhl a umístil do sítě. Hosté se i za nepříznivého stavu stále tlačili dopředu. Osm minut před koncem se do míče opřel Svoboda, který svou krásnou střelou z dvaceti metrů nechal vyniknout Kudrnu. Zbytek utkání už nepřinesl vážnější situaci ani na jedné straně. Meteor jsme tedy porazili díky brankám Vacka 2:0.

Branky: 51. a 68. Vacek
ŽK: 0:3
Rozhodčí: Aubrecht
Diváci: 165
       
Sestava: Kudrna – Vaněk (13. Kühn Jakub), Pešula, Tupý, Janda – Hora, Kopecký, Mašanský Fr. (85. Kühn Ant.), Vacek – Sdiri, Umar (65. Havrda)

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER