Vyšehrad byl fotbalovější, přesto jsme mu nastříleli čtyři branky

SK Sokol Brozany - FK Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)
23. kolo | DIVIZE sk. B | -mr-

V dalším divizním kole jsme na svém hřišti přivítali tým Vyšehradu. V domácím prostředí se naši borci chtěli předvést svým fanouškům a to se jim podařilo na jedničku. Vyšehradské šemíky sestřelili čtyřmi góly…

Hned v páté minutě využil špatnou rozehrávku vyšehradských na středu hřiště Havrda, který poslal dlouhým nákopem míč za hostující obranu na Františka Mašanského. Ten obešel brankáře Krčka a z úhlu poslal míč do sítě – 1:0. Neuplynulo téměř ani pět minut a domácí diváci jásali podruhé. Kopecký svým důrazem vystihl autové vhazování na polovině hřiště a svým nakopnutým míčem vybídl k sólu Tomáše Mašanského, který se s ničím nepáral a parádní střelou nedal Krčkovi šanci – 2:0.

Hosté ovšem ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a byli to právě oni, kdo byl tím lepším týmem… Ve třinácté minutě si na dobrý centr Kubíka naběhl Kohout, jehož zakončení reflexivně zneškodnil Kudrna. O tři minuty později musel Kudrna znovu zasahovat. Z pravé strany poslal míč do vápna Kohout, Kudrna ho na hranici malého vápna pouze přizvedl na naběhnutého Hradeckého, který efektivní střelou přes hlavu poslal míč nad břevno branky. Ve dvacáté páté minutě jsme se dostali k zakončení i my. Na aut Jandy si seběhl Tomáš Mašanský, který se dokázal dobrým pohybem na vápně zbavit Kohouta, ovšem jeho střela skončila jen v boční síti Krčkovy branky. Ve čtyřicáté minutě se na pravé straně zbavil Hora bránícího Kubíka a přesnou přihrávkou našel ve vápně se pohybujícího Tomáše Mašanského. Ten dokázal přes bránícího hráče zakončit pouze těsně vedle tyče.
Závěr prvního poločasu byl kompletně v režiji Vyšehradu. Všechny jejich pokusy ale bravurně zlikvidoval skvěle chytající Kudrna.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět hosté. Už po dvou minutách poslal do vápna nebezpečný centr Hradecký na který naštěstí nabíhající Wulkan nedosáhl. V padesáté minutě už Kudrna musel zasahovat. Dalekonosnou střelu hostů, která mířila k jeho levé tyči, vytěsnil na rohový kop. O devět minut později hosté opět zahrozili. Po pravé straně se rozběhl Babašta, který milimetrovým centrem vybídl ke skórovnání Hradeckého jehož hlavička naštěstí skončila těsně vedle tyče. V šedesáté minutě o sobě dali vědět i naši borci. Vacek si u rohového praporku dobře pokryl míč, přihrál ho Františkovi Mašanskému, který svým centrem vybídl ke skórování svého bratra Tomáše. Jeho střela z prostoru penalty ale neměla patřičnou razanci, a tak jí hostující Krček v klidu zneškodnil. O pět minut později se ze vzdálenosti třiceti metrů opřel do míče Vacek, jehož střela jen těsně minula pravou tyč Krčkovy branky.

V sedmdesáté šesté minutě zastavil pronikajícího Jandu nevybíravým způsobem vyšehradský Kočí… K ležícímu Jandovi přiběhl hostující Kubík a začal mu cosi „vysvětlovat“. Janda na něj vystartoval a hrudníkem narazil do jeho ramene. Kubík se teatrálně chytil za obličej a skácel se k zemi. Rozhodčí Myška neváhal a Jandovi udělil červenou kartu. (inkriminovaný okamžik si můžete prohlédnout v sestřihu)

V osmdesáté třetí minutě jsme se dokázali prosadit potřetí. Vacek zatáhl míč po levé straně až do vápna, nacentroval na nabíhajícího Horu a ten ho poslal do protipohybu Krčka – 3:0.
Brankový příděl uzavřel v osmdesáté deváté minutě František Mašanský, který po centru Vacka předskočil Krčka a poslal míč pod břevno branky – 4:0.

Ohlasy po utkání:

„Soupeř byl o něco fotbalovější, více držel míč, ale na to se nehraje. Góly jsme dnes dokázali střílet jen my,"
Petr Klimeš, sekretář SK Sokol Brozany

„Výsledek neodpovídá obrazu hry, pro hosty je příliš krutý. Tohle si nezasloužili, fotbal opravdu nemá logiku. Vyšehrad byl herně lepší, my zase bojovnější a měli jsme mnohem víc štěstí v koncovce“.
Ján Kudlička, manažer A týmu, SK Sokol Brozany

„Dělali jsme chyby v defenzivě a navíc neproměňovali šance. Za stavu 2:0 pro domácí jsme měli možnost alespoň snížit, to se nám nepodařilo. Celý druhý poločas jsme přitom hráli na bránu domácích. Fotbalové štěstí, které jsme měli například při utkání s Meteorem, se od nás tentokrát odvrátilo.“
Martin Kohout, obránce FK Slavoj Vyšehrad
 
Branky:     5. F. Mašanský, 10. T. Mašanský, 83. Hora, 89. F. Mašanský
ŽK:     1:1
ČK:     Janda (Brozany)
Rozhodčí:     Myška
Diváci:     170
       
Sestava:     Kudrna - Vaněk, Tupý, Pešula, Janda - Hora (87. A. Kühn), Kopecký, Havrda (77. J. Kühn), Vacek - T. Mašanský (84. Ahmed), Fr. Mašanský

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

VIDEO

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER