Další tři cenné body

SK Sokol Brozany – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 2:0 (1:0)
23. kolo | Fortuna ČFL | Autor: Daniel Brzák, Litoměřický Deník; -sk-

Dnes jsme ukázali, že chceme vyhrát a budeme o to bojovat až do konce
Tomáš Bubeníček, SK Sokol Brozany

Další tři cenné body získali fotbalisté Brozan. Jako předposlední celek tabulky si vyšlápli na Ústí nad Orlicí, které zdolali 2:0.

Pouhých devadesát diváků čekalo na úvodní branku téměř až do závěru první půle, kdy se prosadil domácí Muamer Mešič. Pojistka pak přišla opět až v samém závěru druhého dějství, jenž byl hodně rozkouskovaný. Fanoušci viděli během posledních dvanácti minut čtyři střídání, tři žluté karty a také jeden gól. Ten obstaral minutu před uplynutím řádné hrací doby Pavel Novotný, jenž domácímu Sokolu pojistil tři body.

Brozanští urvali teprve čtvrté tříbodové vítězství v této sezóně, v součtu však mají už 24 bodů, díky kterým se odpoutali od posledních Karlových Varů na čtyřbodový rozdíl. Na dostřel navíc mají i čtrnáctý Králův Dvůr, oproti kterému mají zápas k dobru. V příštím kole čekají Němcův tým Štěchovice.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dařilo se nám držet balon a nepouštěli jsme soupeře do žádné větší kombinace a ohrožení naší branky. Kromě několika rohových kopů, které jsme ale zvládli odvrátit. Naše kombinace však končila buď před vápnem, nebo zakončením mimo branku. Naštěstí se pár minut před poločasem krásně trefil Muki.
Druhý poločas už byl z naší strany o dost zakřiknutější. Nedařilo se nám zklidnit hru a podržet chvíli balon na našich kopačkách a soupeř všechny míče vracel na naši polovinu. Nám se dařilo vše odvracet a chodili jsme do zajímavě vypadajících přečíslení, které jsme, bohužel, neřešili dobře, a proto jsme hájili stále jednogólový náskok. Hosté vysunuli na poslední desetiminutovku vysokého stopera do útoku a snažili se o vyrovnání. Nám se pár minut před koncem podařilo vstřelit branku na 2:0 a uhájit další cenné domácí vítězství“, zhodnotil utkání Jiří Stehlík.

„Musím tentokrát vyzdvihnout práci našich středních záložníků, kteří sbírali jeden odražený míč za druhým, a díky tomu jsme nepustili soupeře v celku k ničemu, co by nás mohlo ohrozit. K tomu si myslím přispělo i rozestavení, kdy jsme hráli na dva útočníky a dělali jsme problémy hostující obraně od samotného začátku. Líbilo se mi, že jsme mimo obětavosti a bojovnosti konečně přidali i chytrost, což nás dovedlo k přidání druhé branky a k získání zasloužených tří bodů. Dnes jsme ukázali, že chceme vyhrát a budeme o to bojovat až do konce“, dodal Tomáš Bubeníček.

 

Hodnocení článku: 
Average: 4.7 (3 votes)
Branky: 
37. Mešič, 89. Novotný
ŽK: 
3:1
Rozhodčí: 
Němec Václav - Průcha Miroslav, Štuk Jaromír
Diváci: 
90
Sestava: 

Lipš – Stehlík, Mešič (86. Petryk), Maigini, Eliáš, Zubashivskyi (89. Berger), Cibulka (C), Studecký, Bubeníček, Chukwuma (78. Šollar), Novotný

PODOBNÉ ČLÁNKY

2. 9. 2021 | A - tým
Rozhodly naše neproměněné šance a chyby v obraněJiří...
15. 10. 2019 | A - tým
Fotbalisté Brozan si v utkání 10. kola ČFL vybrali pořádný...
17. 9. 2018 | A - tým
První poločas jsme vyloženě zaspali, prohrávali jsme...
5. 4. 2018 | A - tým
Převaha nám nebyla nic platná, bez gólu se vyhrát nedá.Ján...

Stránky

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER