Tři branky v síti rezervy Hradce Králové

SK Sokol Brozany - FC Hradec Králové B 3:1 (1:1)
8. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: Daniel Brzák; -sk-

Zrovna když jsme se rozjeli, tak nám stopnou soutěž...
Jiří Šmidrkal, asistent trenéra

Fotbalistům Brozan se začalo dařit. V 8. kole České fotbalové ligy porazili na domácím pažitu rezervu Hradce Králové 3:1. K triumfu jim pomohly také dvě šťastné branky.

„První gól byl opravdový haluzák, u trefy Chukwumy už jsme se alespoň tlačili do zakončení,“ popsal branky Hruštince a nigerijského útočníka, jež otočily stav zápasu, asistent trenéra Jiří Šmidrkal. „Bez diváků to bylo divné utkání. Nám v prvním poločase chyběla bojovnost, druhá půle už byla lepší, ale vedeme 2:1 a zase nedáme spoustu šancí, abychom to pojistili. Soupeř mohl srovnat, takové šance rozhodují zápasy,“ kroutil hlavou.

Přesto může být po další výhře spokojený,  tým poskočil už na sedmou příčku a je tak v daleko komfortnější situaci, než byl loni. „To se nedá srovnávat, samozřejmě, že jsme spokojení, je tu i daleko lepší atmosféra. Bohužel zrovna když jsme se rozjeli, tak nám stopnou soutěž, asi se nás bojí,“ smál se Šmidrkal v nadsázce. Třetí ligu čeká kvůli koronaviru minimálně 14 dní pauzy.

Jak utkání hodnotí samotní aktéři?

Marek Krátký: Do zápasu jsme nevstoupili dobře a Hradec nás ve všem přehrával. Naštěstí pro nás z toho byl jen jeden inkasovaný gól. Důležitá byla naše vyrovnávací branka na konci poločasu, kdy jsme mohli být za poločasovou remízu rádi. V kabině jsme si něco řekli a druhou půli už to vypadalo daleko lépe. Více jsme běhali a sbírali odražené balony. Měli jsme více ze hry než soupeř, přidali druhý gól a v závěru, kdy Hradec už hrál více na riziko, jsme zapas rozhodli třetím gólem.

Tomáš Bubeníček: Od začátku jsme byli roztaženi na celém hřišti a byli všude pozdě. Odražené míče sbíral soupeř. Na základě těchto chyb přišel i trest v podobě obdržené branky. Ale ani tato branka nás neprobudila. I přes to jsme šli nakonec do kabiny za nerozhodného stavu. Po vyrovnávací brance a rozmluvě v poločasové přestávce jsme se vzpamatovali. Do druhé půle jsme vešli s kompaktním blokem a s důrazným přistupováním do osobních soubojů. Štěstí se k nám potom začalo přiklánět a dostávali jsme se do mírného tlaku. Ten vyústil ve vedoucí branku a otočení stavu v náš prospěch. Soupeř se v závěru snažil hru otevřít a pokusit se o vyrovnání, to jsme ale nedopustili, a navíc jsme otevřenou obranu soupeře využili v krásný únik a potvrzení domácí výhry 3:1. Nyní přečkáme 14 dní na 7. místě a budeme doufat, že sezóna bude pokračovat dále.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
45+1. Hruštinec, 77. Chukwuma, 87. Pardubský – 34. Kejř
ŽK: 
2:3
Rozhodčí: 
Mrkáček – Martínek, Linhart
Sestava: 

Havránek – Pardubský, Hruštinec, Krátký (88. Jirkovský), Gebert (88. Sláma), Studecký, Bubeníček, Výborný (90. Kolařík), Tichý, Chukwuma (79. Mešič), Bechyně

PODOBNÉ ČLÁNKY

2. 10. 2019 | A - tým
Béčko Votroků přijelo k utkání do Brozan. Hostující...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Almanach
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER