Výborný: Remízu a prohru na pokutové kopy beru na sebe

SK Sokol Brozany - FK Dukla Praha B 0:1 PK
3. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: Daniel Brzák/Litoměřický deník, -sk-

Opět jsme dali najevo, že jsme dobře připraveni a musí se s námi počítat...
Radek Cibulka, SK Sokol Brozany

Fotbalisté Brozan sice získali ve 3. kole ČFL další bod a i napodruhé v domácím prostředí bodovali, tentokrát ale mohli získat víc. Proti rezervě Dukly Praha byli totiž po celý zápas lepším týmem, jenže je zradila koncovka.

Výborný trefil tyč, na brankáři Šťovíčkovi si vylámala zuby celá řada hráčů, včetně Výborného, jenž neproměnil pokutový kop čtvrt hodiny před koncem. Duel tak dospěl až do penaltového rozstřelu, v němž se proti domácím opět postavila branková konstrukce, Kolařík totiž ve 3. sérii trefil tyč. Soupeř naopak proměnil všechny své pokusy a Dukla si tak nakonec odvezla dva body za výhru 1:0 na penalty.

„Zápas blbec. Slyšel jsem dokonce, že takových šancí tu v jednom zápase nebylo deset let,“ pokrčil rameny zklamaný trenér Jiří Šmidrkal. „Zápas jsme chtěli vyhrát, měli jsme na to, bohužel se to nepovedlo. Dnes jsme ztratili dva body, musíme je získat jinde.“

Jak utkání hodnotí samotní aktéři?

Jiří Havránek: Z naší strany to byl dobrý týmový výkon. Mladíky Dukly jsme přehráli hlavně v první půli, a to ve všech směrech. Šli jsme za vítězstvím až do 75. minuty, kdy jsme neproměnili pokutový kop. Do té doby jsme si vytvořili tak 5 jasných brankových příležitostí, ale brankář Šťovíček předvedl nadstandardní výkon. V penaltách se nejspíše projevilo zklamání, že jsme nevyhráli v 90 minutách a štěstí se přiklonilo na stranu Dukly. Zklamání je, že lepší tým si ze zápasu odnáší méně bodů, pozitivem je předvedená hra.

Radek Cibulka: Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a sevřeli Duklu na její polovině. Vytvořili jsme si několik rohových kopů a centrů ze stran, včetně tyče z přímého kopu. Musím ale pochválit hostujícího brankáře, který chytil několik našich brankových příležitostí. Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu, ale žádná střela v brance neskončila. Po neproměněné penaltě se hra vyrovnala. Bod z tohoto zápasu je pro nás málo. Těžko si navzájem můžeme něco vytknout z předvedené hry. Opět jsme dali najevo, že jsme tento ročník dobře připraveni a musí se s námi počítat jako s rovnocenným soupeřem v každém utkání.

Petr Výborný: Utkání proti mladému týmu Dukly mělo z mého pohledu velikou kvalitu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí. Bohužel jsme neproměňováním šancí asi urazili fotbalového Boha, který nám nepřál až do konce zápasu. Remízu a následnou prohru na pokutové kopy beru na sebe. V důležitém momentu, při pokutovém kopu, jsem prostě selhal. Z toho výsledku jsme všichni zklamaní. Musíme dál pokračovat v předváděné hře a góly se dostaví. Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli a podporovali nás.