Brozany venku dál válí, ústecké Armě připravily první porážku v soutěži

FK Ústí nad Labem - SK Sokol Brozany 0:2 (0:1)
8. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: Daniel Brzák, Deník.cz; -sk-

Kdyby to bylo pět nebo šest nula, asi by nikdo nemohl nic říct...
Marek Krátký, SK Sokol Brozany

Derby v rámci 8. kola ČFL ovládli fotbalisté Brozan, kteří v Ústí nad Labem zvítězili po dvou brankách Dominika Šupa 2:0. Sokol tak zůstává venku nadále stoprocentní, naopak Arma doma potřetí klopýtla, poprvé v sezóně navíc ztratila všechny body.

Skóre otevřel už v 6. minutě produktivní útočník Dominik Šup, který v minulosti prošel i týmem z krajské metropole. Arma si mnoho šancí nevypracovala, v té největší selhal Matthew Cantin, který nevyzrál na Havránka, jenž jinak mnoho práce neměl. Naopak Brozanští, zejména ve druhé půli, doslova školili domácí obranu průnikovými přihrávkami, naděje Ústí držel vynikající brankář Plachý. Ten byl ale krátký na Šupovu střelu po dalším úniku po hodině hry, zbytek zápasu už byl ve znamení spíše boje, tvrdých soubojů a tahání času.

„Zasloužená výhra, myslím, že jsme byli lepší celý zápas. To, že to skončilo jen 2:0, je naše hloupost, šancí jsme měli více než soupeř. Žádná speciální motivace proti Ústí nebyla, nechtěli jsme, aby to bylo zbytečně vyhecované," řekl po utkání asistent trenéra hostů Jiří Šmidrkal.

„Od začátku jsme dominovali, ten výsledek hodně zkresluje. Kdyby to bylo pět nebo šest nula, asi by nikdo nemohl nic říct, těch ani ne pološancí, ale spíš opravdu dobrých šancí, které jsme nedali, tam bylo hodně. Snad jsme si ty góly schovali na příště, abychom už konečně skórovali i doma," souhlasil také bývalý ústecký hráč, nyní ve službách Brozan, Marek Krátký.

To domácí kouč Dušan Tesařík byl po utkání v kabině hodně hlasitý, jeho rozpoložení potvrdily i pozápasové ohlasy. „Spokojenost dnes určitě nebude. Absolutně nechápu úvod utkání, prvních dvacet minut. Před zápasem jsme si něco řekli, ale naše tempo bylo nulové," štvalo ho. „Věděli jsme, že Brozany mají kvalitní hráče s ligovými zkušenostmi, kteří když nejsou včas dostupováni, tak fotbal hrát umí, což jasně potvrdili. My jsme se vzbudili po nějakých 25 minutách, ale i tak to bylo z mého pohledu málo."

Brozany se díky další venkovní výhře protáhly na osmé místo.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
6. a 59. Šup
ŽK: 
4:4
Rozhodčí: 
Pekař Eduard - Šťastný Vít, Linhart Martin
Diváci: 
435
Sestava: 

Havránek (C) – Soungole (89. Čížek), Hasil, Schettl, Hruštinec, Krátký, Strada, Bechyně, Výborný (70. Miškovič), Šup (86. Sláma), Jindráček (86. Kasse)

FOTOGALERIE

PODOBNÉ ČLÁNKY

14. 6. 2023 | A - tým
Fotbalisté Brozan oblékli svého trenéra Jiřího Němce do...
28. 5. 2023 | A - tým
Celé utkání jsme byli lepší, jen jsme neproměnili další...
15. 5. 2023 | A - tým
Šlo o vyrovnané a bojovné utkání, asi to nebylo moc ke...
3. 5. 2023 | A - tým
Bylo celkem vyrovnané utkání, akorát my jsme naše šance...

Stránky

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Hrnek 90 let
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER