Z Jablonce se třemi body

FK Jablonec B - SK Sokol Brozany 0:2 (0:2)
12. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: -tb-

Tentokrát už jsem penaltu chytit musel...
Jiří Havránek, SK Sokol Brozany

V brzkém čase a velmi sychravém počasí jsme v sobotu nastoupili proti prozatím desátému Jablonci.

Začátek zápasu byl z naší strany srovnatelný s rozjíždějící se mašinou. Seznamovali jsme se s hrou soupeře, a příliš nebyli u míče. Jablonečtí roztahovali hru a ve velkém počtu se tlačili do předu. Taktika soupeře však hrála spíše pro nás, kdy se dalo využívat otevřené obrany domácích. To se vyplatilo už v 19. minutě, kdy přišel od Hasila dlouhý křižný balón, který, díky Krátkého skvělému odstaveni domácího obránce, doletěl až na nabíhajícího Jindráčka. Ten následně přesně našel na přední tyči hlavu Dominika Šupa, který poslal Brozanskou mašinu do vedení. Po brance se hra výrazně zrychlila a i my jsme se začali dostávat více k míči. Tlak, který jsme si ve druhé třetině poločasu vytvořili, přinesl další radostné oslavy naší lavičky. Ve 30. minutě, po krásné kombinaci na jeden dotek, dostal Hruštinec chytře míč až na volného Šupa, který obloučkem potvrdil formu posledních kol.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s novým taktickým rozestavením, které zacelilo díry v obraně, kterých jsme dokázali již dvakrát využít. Hra byla vyrovnaná a povětšinou situována v území mezi vápny. Závěr však patřil Jabloneckým, kteří se i přes nepřízeň skóre snažili se stavem utkání něco udělat. Tlak domácích vyvrcholil v 75. minutě, kdy se mohli z nařízeného pokutového kopu vrátit do boje o body. Tuto možnost jim však nedovolil Havránek, který skvěle vystihl stranu a svým zákrokem zajistil týmu další čisté konto.

"Na penalty si věřím. Pokutový kop byl proti nám nařízen už po třetí v řadě. V Živanicích jsem si na míč sáhl, doma se Zápy jsem šel příliš nízko. Vždy jsem vystihl stranu, ale marně. Tentokrát už jsem ji chytit musel," usmíval se po utkání Jiří Havránek.

V poslední desetiminutovce si kluci své zasloužené vedení udrželi a po konečném hvizdu hlavního sudího se radovali ze zisku dalších venkovních 3 bodů.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
19. a 30. Šup
ŽK: 
1:2
Rozhodčí: 
Vojtěch Severýn – Tomáš Švagr, Jiří Polena
Diváci: 
77
Sestava: 

Havránek – Strada, Bechyně, Hasil, Schettl, Hruštinec, Krátký (90+1. Čížek), Soungole, Výborný (68. Miskovič), Šup, Jindráček (81. Kasse)

FOTOGALERIE

PODOBNÉ ČLÁNKY

14. 6. 2023 | A - tým
Fotbalisté Brozan oblékli svého trenéra Jiřího Němce do...
28. 5. 2023 | A - tým
Celé utkání jsme byli lepší, jen jsme neproměnili další...
15. 5. 2023 | A - tým
Šlo o vyrovnané a bojovné utkání, asi to nebylo moc ke...
3. 5. 2023 | A - tým
Bylo celkem vyrovnané utkání, akorát my jsme naše šance...

Stránky

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER