Na hřišti v Brozanech sportovalo téměř 120 dětí

Měsíc náborů | Brozany nad Ohří
Autor: Jan Štefko, -sk-

Předposlední zářijový den se konala poslední podporovaná náborová akce v Ústeckém KFS v rámci projektu Nábory - září 2015, kterou pořádal ambiciózní klub SK Sokol Brozany, jehož tým dospělých v letošním roce dosáhl historického úspěchu, když postoupil do třetí nejvyšší soutěže v Česku.

V tomto klubu, založeném v roce 1921, si již delší dobu uvědomují, že bez výchovy mladých fotbalistů se do budoucna neobejdou, a tak se tomuto malému fotbalovému klubu podařilo postupně vytvořit slušnou mládežnickou základnu, kterou mají v plánu i nadále rozvíjet a zkvalitňovat. Proto si náborovou akci za podpory FAČR, ÚKFS a OFS připravili velmi svědomitě a účast téměř 120 dětí, které se na pěkně střiženém trávníku více než půldruhé hodiny dobře bavily, potvrdila, že klub to s výchovou fotbalové mládeže myslí vážně a snaží se pro to vytvářet vhodné podmínky.

Pořadatelé v čele se sekretářem klubu Martinem Kühnem připravili celkem 11 stanovišť, na kterých si děti mohly vyzkoušet svoje dovednosti i pohybové schopnosti. Děti ve věku 5-11 let se na fotbalovém hřišti dobře bavily a mnozí z nich ukázaly, že jsou pohybově velmi nadaní a také fotbalový míč dokážou ovládat. Jejich snažení v podobě organizátorů, kromě trenérů mládeže, také přihlíželi trenéři A-týmu dospělých a bývalí prvoligoví hráči Petr Čermák s Vlastimilem Caltou. Ti byli nadšením dětí a zaplněným hřištěm mile překvapeni! Na sportovní zápolení dětí dohlížel manažer klubu a předseda OFS Litoměřice Ján Kudlička. Akce se zúčastnil také sekretář OFS Litoměřice Mgr. Jan Řebíček a Ústecký krajský fotbalový svaz zastupoval člen VV Mgr. Michal Kapoun.

Téměř dvě hodiny sportovní zábavy dětem utekly velmi rychle, ale na závěr pro ně pořadatelé za jejich snahu a bezprostřední přístup připravili ocenění v podobě opravdových medailí a dalších drobných dárků, které jim předával profesionální trenér mládeže Ústeckého KFS Jan Štefko, kterému asistovali i trenéři a hráči A-týmu dospělých Petr Čermák, Vlastimil Calta, Ivan Šollar a nová hráčská akvizice z Pobřeží Slonoviny Seydou Bamba. Při odchodu ze sportovního areálu nešetřily mnohé paní učitelky chválou na velmi dobře zorganizovanou akci a pevně věří, že spolupráce bude pokračovat i nadále, což potvrdili i zástupci klubu. Právě prohloubení spolupráce s místní školou a její školní družinou i školkou bude jednou z hlavních priorit fotbalového klubu. Pořadatelé také doufají, že řada dětí se přesvědčila o tom, že na fotbalovém hřišti se dokážou dobře zabavit a proto budou mít důvod se sem za sportovními aktivitami pravidelně vracet. A to je i smyslem celého projektu!

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

VIDEO

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šňůra na krk
Cena:
60 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER