Áčko mladších žáků má po dvou kolech tři body

Krajský přebor mladších žáků

První mistrovské utkání mladším žákům nevyšlo i přes to, že byli celý zápas lepším týmem.

Brozany - Podlusky 2:3 (1:2)
Branky: Čistý, Mikyna
Sestava: Rolf (Šik) - Jahoda, Burget, Mikyna, Čistý, France (K), Ouda, Kott, Jonáš Martin, Vaněk

"Takový zápas se jednou za čas stane. Podlusky jsme celý zápas tlačili, od třicáté páte minuty jsme je nepustili za polovinu, i přes to bohužel nemáme ani bod." Komentoval trenér Svoboda.

Začátek zápasu patřil domácím Brozanům, už v deváté minutě utkání se trefil z dálky Čistý. Po dvaceti minutách hry ale Podlusky zásluhou Rudaka srovnaly a o dvě minuty později šly dokonce, po nekoncentrovanosti domácích, do vedení. Skóre 1:2 vydrželo až do poločasu.

Druhý poločas začal pro namotivované domácí otřesně. Dvě minuty po začátku, po chybné rozehrávce, vstřelil Pakandl druhý gól v utkání a stav byl už 1:3 ve prospěch Podlusek. Od této chvíle se Brozanští rozjeli a soupeři nedovolili ani dvě souvislé přihrávky. Mikyna ve čtyřicáté páté minutě snížil na 2:3 a Brozanský tlak sílil. Obrovské množství střel a nájezdů nakonec gól nepřineslo, a tak první mistrovský zápas bohužel mladší žáci prohráli 2:3.

“Samozřejmě jsme všichni zklamaní, dnes jsme na výhru jasně měli a kluci to vědí. Pozitivum na druhou stranu je, že se do těch šancí dostáváme. Dnes i kdybychom hráli celé odpoledne, gól asi nevstřelíme... To pověstné štěstíčko nám dnes bohužel nepřálo. V týdnu si samozřejmě zápas jako vždy rozebereme, vezmeme si z něj ty kladné věci a z negativních se poučíme. Věřím, že příští zápas proti Děčínu uspějeme." zakončil hodnocení Svoboda.

Velice cenné vítězství. Mladší žáci si hravě poradili s Děčínem.

Brozany – FK Junior Děčín 6:0 (4:0)
Branky: France, Mikyna, Jahoda 2x, Rolf, Ouda
Sestava: Šik – Jahoda, Mikyna, Čistý, France (K), Ouda, Kott, Rolf, Went, Kalaš, Honzajk, Stuchlý

V utkání Brozanští jasně dominovali a zaslouženě berou tři body za vysokou výhru. V páte minutě prostřelil golmana ze strany France. O tři minuty později z přímého kopu vymetl pavučiny z šibenice Mikyna. Než rozhodčí zapískal poločas, stihl ještě Jahoda obloučkem přehodit golmana a Rolf v samostatném nájezdu udělat golmanovi kličku a zakončit do úplně prázdné brány.

Druhý poločas se domácí nikam nehrnuli a po chybách v obraně Děčína skóroval podruhé Jahoda a v samotném závěru Ouda.

Spokojený kouč Svoboda stručně zhodnotil zápas: "Nádherné utkání. To, co jsem od kluků chtěl, naprosto splnili. Na soupeře jsme vlítli, dali jsme rychlé góly a následně jsme hráli svou kombinační hru. Jsem rád že sami kluci vidí, že góly dávat umí a fotbal dokážou hrát nádherný. Teď neusnout na vavřínech a formu si přenést do dalších zápasů."

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Kšiltovka 90 let
Cena:
200 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER