Oslavy 90. výročí nebraly konce…

-pk-

O minulém víkendu byly příznivci, bývalí hráči a funkcionáři pozváni do Brozan, aby společně s organizačním týmem oslavili 90. výročí od založení brozanského SK. Počasí vyšlo na výbornou a program se plnil podle přesně naplánovaného harmonogramu.

Dopoledne bylo pro pamětníky, ale i pro mladší ročníky, připraveno promítání starých filmů, které libě doprovázel svými glosami, komentáři a neopomenutelnou debatou zasloužilý funkcionář Mgr. Jiří Jakubec. Na historické snímky se přišla podívat přibližně stovka zvědavců. Nostalgické dopoledne bylo ukončeno obědem v centru dění, kde již panovala „napjatá“ atmosféra. Kolem poledního se již dokončovaly poslední úpravy občerstvovacích stanic a pódia, kde bude probíhat hudební produkce.

Ve 13,00 hodin to vše začalo. Odpolední program zahájilo utkání družstva žen proti Přátelům dobrého piva. Moderování se ujala dvojice Jančařík – Jakubec. Ano, je to on! Nezapomenutelný moderátor pořadu MAGION, který s sebou do Brozan přivezl velmi dobrou náladu! Spolu s panem Jakubcem vytvořili báječnou a zábavnou dvojici, která svými postřehy doprovázela celé sportovní dění. Od 14,00 hodin vyběhly na hřiště starší přípravky. Setkala se dvě mužstva se stejnými klubovými barvami. Do Brozan jsme si totiž pozvali naděje SK Slavie Praha, ročník 2003. Utkání mělo náboj a kluci za vehementního povzbuzování přihlížejících diváků dřeli. Slávisté zvítězili 3:1, ale o výsledek až tak úplně nešlo… Těsně před patnáctou hodinou se už na hřiště schází další zvědavci a na plochu vybíhají bývalí čeští reprezentanti a hráči I. ligy (Bittengel, Němec, Gabriel, Mlejnek, Šimurka, Knoflíček a další). Proti nim zase bývalé hráčské ikony brozanského Sokola v divizních bojích 90. let minulého století (Antonín a Vlastimil Kühnové, Petr Lédl, Vlasta Calta, Petr Gabriel, Petr Čermák, Oldřich Němec, Michal Starczewski, Roman Potočný, Pavel Tvrdík, Tomáš Loubal a další). Před utkáním ještě vystupují brozanské roztleskávačky, které sklidily velký aplaus. Nezbytné focení a jde se na to! Utkání mělo všechny potřebné aspekty a lidé si přišli na své… Viděli v akci borce, kteří psali historii české kopané nejen u nás, ale i v zahraničí. Utkání nakonec skončilo 2:1 ve prospěch Klubu fotbalových internacionálů ČR (www.kficr.cz). O poločase utkání starých gard bylo prostřednictvím vedení SK Sokol Brozany, předsedou Antonínem Kühnem mladším a sportovním manažerem Jánem Kudličkou, předáno ocenění vyznamenání od Výkonného výboru Českého svazu tělesného výchovy za celoživotní práci a výjimečný přínos pro rozvoj tělovýchovy a sportu panu Pavlu Frančíkovi a Mgr. Jiřímu Jakubcovi. Poslední tečkou za sportovním programem bylo utkání našeho A mužstva s Arsenal Česká Lípa, ale o žádný „pouťák“ nešlo… Ostré přípravné utkání nakonec skončilo 1:1.

Na večerní program byli všichni velmi natěšeni. Do Brozan totiž dorazil se svou skupinou populární zpěvák Marek Ztracený. Zazněly jeho známé hity, ale hlediště se asi nejvíce těšilo na prezentaci nové hymny SK Sokol Brozany! Slečny v červenobílých dresech ověnčené šálami skákali u pódia a dávali najevo, že se nová hymna povedla! Marek Ztracený sklidil velký aplaus a na závěr ji pod tíhou davu musel zopakovat! Ten večer však byla reprodukována ještě několikrát… Diváci věnovali pozornost Markovi, který byl obklopen fanynkami, aby se jim zvěčnil nebo se s nimi minimálně vyfotil. Na pódiu se již připravovala další skupina, tentokrát lovosický Paradox, který hrál k poslechu a tanci známé české i zahraniční hity. Než do toho Paradox „třískl“, muselo ještě proběhnout slibované překvapení. Tím byl ohlušující ohňostroj, který byl odpálen z půlky hřiště…

Doufáme, že se oslavy 90. výročí všem zúčastněným líbily a budou rádi navštěvovat náš stadion a fandit našim barvám… A na závěr: „Hej, jak SK Brozany zněj, óó-óó-óó-óó-óó…!“

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

VIDEO

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

CD s oficiální hymnou
Cena:
50 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER