Střípky z historie naší mládeže...

-sk-

V Brozanech nad Ohří byla neformálně a spontánně v osmdesátých letech dvacátého století započata fotbalová příprava dětí. Zásluha se musí připsat ing. Františku Dětinskému, který za pomoci pana Františka Zapletala založil první mužstvo nejmladších adeptů kopané.

V té době nebyla organizována pravidelná soutěž regionálním fotbalovým svazem. Pokračovateli ve sportovní přípravě dětí byli pánové Antonín Bareš a Stanislav Dětínský. Mimo fotbal se zaměřili na co nejširší rozvoj fyzických dovedností dětí. Odměnou za celoroční píli byly pro malé fotbalisty z Brozan nad Ohří návštěvy pražských týmů Sparty a Slavie…

SPARTA PRAHA

21. května 1987 sehráli naši mladí fotbalisté přátelské utkání se stejnou věkovou kategorií Sparťanů, jako předzápas utkání I. ligy Sparta Praha vs. Bohemians Praha. Zápas skončil naší porážkou 3:0. Mimo sportovní část návštěvy sparťanského fotbalového areálu mohli naše děti shlédnout síň tradic hostitele.

SLAVIA PRAHA

Na hřišti v Edenu 13. června 1988 byli naše fotbalové naděje důstojným soupeřem malým Slávistům. Zápas skončil výsledkem 3:3. Odehrál se před utkáním I. ligy Slavia Praha vs. Dukla Praha. Byli jsme provedeni útrobami ještě dřevěné tribuny, plaveckým bazénem a hokejovou halou.

Z nastartované práce s dětmi následně profitovala brozanská mužstva vyšší věkové kategorie...

 

Hodnocení článku: 
Average: 5 (9 votes)

VIDEO

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

CD s oficiální hymnou
Cena:
50 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER