Ani deštivé počasí nezastavilo drtivou dívčí ofenzivu

SK Sokol Brozany – TJ Slavoj Droužkovice 5:1 (4:1)
14. kolo | 3. Česká liga žen | -mr-

Ve 14. kole jsme na domácí půdě přivítali dívky Slavoje Droužkovice. I přes vytrvalý déšť se naše dívky dostaly od prvních minut do drtivého náporu.

Už ve 2. minutě zahrávala rohový kop Pomijová, ale její centr proletěl celým vápnem a skončil jen těsně mimo tyče. V sedmé minutě o sobě daly vědět i hráčky Droužkovic. Jejich roh ale také nenašel adresáta a jen proletěl vápnem. Hned z protiútoku chybovala brankářka hostí, ale domácí hráčky svou šanci nevyužily. Brozanské dívky pokračovaly v tlaku, ale skóre se neměnilo ani po závaru před brankou hostí, kdy se k míči dostala Racková, která poslala míč téměř po brankové čáře na Brůnovou, ta se ovšem přes bránící hráčky nedokázala prosadit. O pár minut později se do samostatného úniku dostala opět Brůnová, její střela ale skončila mimo tyče. V patnácté minutě se hostům podařilo vstřelit branku, jejich radost ale netrvala dlouho, protože gól nebyl pro ofsajd uznán. Ve dvacáté minutě se míče, který propadl za hostující obranu, zmocnila Brůnová, která se spolu s Jurkovou řítila na branku. Brůnová se bohužel sama dostala mimo střelecký úhel a její nakopnutý míč pohodlně zneškodnila brankářka Rychvalská. Ve třicáté minutě o sobě dali opět vědět hosté. Robelová poslala přesnou přihrávku mezi domácí obránkyně, ale situaci zachránila včasným vyběhnutím domácí brankářka Dolejšová. Ve 32. minutě se naše dívky konečně dočkaly branky, když si na přesnou přihrávku Rackové naběhla Pomijová, jež nedala hostující Rychvalské šanci – 1:0! O dvě minuty později se měnilo skóre podruhé. Tentokrát se střelkyně první branky Pomijová proměnila v nahrávačku. Svou přihrávkou našla Brůnovou, která s ní naložila více než dobře a vstřelila druhou branku Brozan. Aby toho nebylo málo, ve 37. minutě se k rozehrání trestného kopu postavila Puravcová, která poslala míč přímo do šibenice k vzdálenější tyči – 3:0! To ale ještě nebylo všechno. Po dalších třech minutách završila drtivou domácí desetiminutovku Plašilová, jež se na hranici vápna opřela do míče a ten doputoval až za záda Rychvalské – 4:0! Svůj čestný gól si hosté připsali ve 42. minutě. Z pokutového kopu se se štěstím trefila Veselá, když její střelu domácí brankářka neudržela a míč se dokutálel za brankovou čáru.

Druhý poločas byl poznamenán velice nepříznivým počasím, a tak za zmínku stojí jen krásná branka Puravcové ze 75. Minuty. Její nakopnutý míč prolétl vysokým obloukem za záda hostující brankářky, která se po něm jen marně natahovala. Puravcová tak dala výsledku utkání konečnou podobu 5:1.

V příštím kole hrají brozanské dívky opět doma – v sobotu od 17:00 přivítají v derby Saharu Vědomice.

Branky: 32. Pomijová, 34. Brůnová, 37. a 75. Puravcová, 40. Plašilová – 42. Veselá (p)
ŽK: 0:0
ČK: ---
Rozhodčí: Starý
     
Sestava: Dolejšová – Puravcová, Plašilová, Richterová, Gabrielová – Pomijová (46. Klugová), Mikinová, Malířová (46. Varunkiv), Racková – Brůnová (75. Brožíková), Jurková

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Sklo 0,5l
Cena:
300 Kč*

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER