Dívky prodloužily vítěznou sérii na pět zápasů!

SK Sokol Brozany – FK Stavoren Kostomlaty p. M. 5:3 (4:0)
17. kolo | 3. Česká liga žen | -mr-

V 17. kole přivítaly naše dívky soupeřky z Kostomlat, jejichž celek se v tabulce dělil o poslední místo s týmem Chýše.

Již od prvních minut byly naše dívky aktivnější a už ve druhé minutě musela brankářka hostí Boroschová na brankové čáře likvidovat nebezpečně zahraný roh Puravcové. O minutu později se prosmýkla za obranu hostí domácí Mikinová, ale její střela skončila mimo tyče. V páté minutě se poprvé měnilo skóre, a to když se odraženého míče, který propadl za hostující obranu, zmocnila Jurková a přesnou střelou nedala Boroschové šanci – 1:0! O pět minut později se měnilo skóre podruhé. Na vhazovaný aut si seběhla Jurková, jejíž přesná přihrávka našla na vápně osamocenou Mikinovou a ta bez problémů zvýšila náskok Brozan na 2:0. Ve dvanácté minutě o sobě daly poprvé vědět i hráčky hostujícího celku, které se dostaly k zahrávání rohového kopu. Ten ovšem nevyšel podle jejich představ a tak se míče zmocnila domácí Varunkiv, která ho vyvezla až na polovinu soupeřek a vybojovala aut. Z následného autu se k dalekonosné střele odhodlala Pomijová. Její propagační střelu ale s přehledem zlikvidovala hostující brankářka.

V osmnácté minutě se ke slovu opět dostali hosté. Na krátko rozehraný roh opět nevyšel a tak se vlastní nepřesnou kombinací zahnali až na svou polovinu hřiště. O pár minut později se brozanské dívky pokusily zahrát roh podobným způsobem. Brůnová rychle rozehrála míč na Pomijovou, jejíž následný centr našel ve vápně Mikinovou, která ale hlavou zamířila jen velice nepřesně. Ve dvacáté šesté minutě se měnilo skóre potřetí, když se samostatnou akcí s gólovou tečkou blýskla domácí Veselá – 3:0! Ve třicáté minutě už to bylo 4:0, to když svůj únik proměnila Brůnová! Třicátá osmá minuta přinesla pokus hostujících dívek o zkorigování výsledku. Jejich šanci ale s přehledem zneškodnila domácí brankářka Plašilová. V téže minutě zahrávali hostující dívky i standardní situaci. Nepřesná rozehrávka ale skončila po zásahu domácí obrany pouze za pomezní čárou. Pět minut před koncem prvního poločasu se ještě dostala do samostatného úniku z poloviny hřiště domácí Jurková, které ale na přesnější zakončení nezbyly síly.

Hned v úvodu druhého poločasu se hosté dostali do šance, kterou ale včasným vyběhnutím rázně utnula domácí brankářka Plašilová. V padesáté první minutě se pokusila hostující Rothová překvapit domácí brankářku střelou z dálky, ta byla ovšem jen z kategorie propagačních… O dvě minuty později se tedy o slovo přihlásila domácí Varunkiv a přesnou střelou poslala míč do šibenice – 5:0! V padesáté páté minutě dostaly brozanské hráčky výhodu volného přímého kopu. K míči se postavila Puravcová, jejíž střelu brankářka hostí jen s velkým úsilím vyrazila do bezpečí. Od šedesáté minuty začaly hráčky Kostomlat přebírat otěže zápasu. Samostatná akce Vránové, ani střelecký pokus Havlíkové ovšem brankou neskončily. V šedesáté páté minutě si vybrala slabší chvilku domácí brankářka Plašilová, jejíž špatnou rozehrávku zužitkovala Vránová a pohodlně skórovala – 5:1. Jen o pouhé tři minuty později se kolem domácí obrany prosmýkla Havlíková a nedala Plašilové šanci – 5:2. S přibývajícím časem přibývalo i mnoho nepřesností na obou stranách a tak za zmínku stojí už jen branka Kostomlat z osmdesáté třetí minuty. K přímému kopu se postavila Zimmermannová a nechytatelnou střelou pod břevno dala výsledku konečnou podobu 5:3. Brozanské dívky se ještě v závěru utkání pokusily o kosmetickou úpravu výsledku z volného přímého kopu. Hostující brankářka Boroschová byla ovšem proti a tak střelu Puravcové, která mířila do šibenice, bravurně vytěsnila mimo tyče.

Branky: 5. Jurková, 12. Mikinová, 26. Veselá, 31. Brůnová, 53. Varunkiv – 65. Vránová, 68. Havlíková, 83. Zimmermannová
ŽK: 1:0
ČK: ---
Rozhodčí: Starý
Diváci: 80
       
Sestava: Plašilová – Klugová, Puravcová, Gabrielová Petra, Richterová – Varunkiv (60. Gabrielová Pavla), Mikinová, Veselá, Malířová (46. Brožíková) – Brůnová, Jurková

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER