Remíza v Lovosicích nám zajistila prvenství v Divizi!

ASK Lovosice - SK Sokol Brozany 2:1 NP
30. kolo | DIVIZE sk. B |Litoměřický deník, sk

Vítězem Divize skupiny B ročníku 2014/2015 se stalo naše mužstvo! V sobotním dopoledním přímém souboji o první místo jsme remizovali na hřišti Lovosic 1:1 (na penalty pak zvítězili domácí).

Rozhodli jsme se nakonec, že si ČFL vyzkoušíme
Antonín Kühn, předseda klubu

Scénář rozhodujícího duelu divize B mezi druhým ASK Lovosice a naším týmem by snad nevymyslel lépe ani fotbalový Sherlock Holmes. Lovosičtí totiž měli v případě výhry 3:0 na primát, protože by se posunuli na vedoucí pozici díky lepšímu skóre. By je ovšem podmínka, kterou je nezbytné naplnit skutky, ne slovy.

Náš celek v reálu demonstroval, že mu pomyslné zlato sluší. Po penaltovém rozstřelu jsme pak projevili, že nám na obhajobě půlmistra z podzimu i toho jarního záleží a že jsme po něm moc toužili. Přímo na hrací ploše jsme dali více jak půltisícovce fanoušků najevo svou nespoutanou radost.

Jinak úvodní čtvrthodinka – stejně jako čas do přestávky – byla v režii na jaře mocně finišujících svěřenců kouče ASK Karla Zuny. „Škoda. Chyběl kousek, abych na balon dosáhl. Vstřelit tak brzy důležitou branku by určitě hodně pomohlo celému mančaftu," popsal svou dobrou možnost otevřít skóre Filip Novotný.

Ještě blíž trefě do černého byl Faust. Tomu radost překazil gólman Vacho. Ten se v zápase nevyznamenal pouze jednou. Zejména po přestávce doslova čaroval. Především po hodince střetnutí, kdy z netradičního postu zprava levačkou odcentroval Stejskal. Za obranu si zalétl Holub.

„To byl jasný gól. Škoda, že jsem situaci podvědomě trochu podcenil a netrknul jsem míč o trochu víc do Vachova protipohybu," kál se lovosický plejer. Ještě víc ho mrzela situace deset minut před závěrečným hvizdem. To utekl obraně a z očí do očí strážci brozanské svatyně vypálil.

„Tak trochu jsem Vachymu (Vacho) tečí pomohl," přiznal jeden z nejlepších hráčů derby Ivan Šollar. Šikovný středopolař, který mohl srovnat v druhé půli: „Marek k naší smůle vystihl směr mé technické střely napříč celou bránou," litoval Šollar

K těm, kdo byli ještě blízko změny skóre na jedné, či druhé straně byli Kolář, jehož centr, polostřela směřovala do pravé šibenice Vachovy brány. Určitě hodně lítosti prožil i Králík, jehož rána měla prvoligové parametry, ale Vacho byl zase proti. Tlak ASK nekorunovali ani další, neboť chyběl klíč, kterak nápaditou finální příhrou otevřít vrátka naší pozorné defenzívy. Najít cestu do soupeřovy obrany nevycházelo ani nám. S dvojicí Šollar – Verbíř si v přečíslení bravurně poradil stoper Obrtlík. Aby byl výčet objektivní, pak na sebe dvakrát upozornil nestárnoucí exligista Radek Divecký. Nic neztratil ze své akcelerace. Utekl lovosickým zadákům.

V prvním případě si počínal obdobně jako Kolář, v tom druhém viděl před Markem střídajícího Jakuba Černého. Příhrou pod sebe ho vyzval k vyrovnání. „V rozhodujícím momentě mi podklouzly nohy. Tím jsem poskytl brozanskému hráči dostatek času k tomu, aby v klídku zamířil a srovnal s námi krok," popsal kritický moment ze svého pohledu druhý stoper ASK Martin Olejník.

To nejzásadnější demonstroval ovšem sám autor srovnání – v pohodě a s nadhledem svou plackou nedal Markovi možnost úspěšně zakročit, i když lovosický brankář nejednou prokázal v průběhu derby své nesporné kvality.

Spekulovalo se o tom, že se i v případě prvenství ve fotbalové divizi do ČFL nepřihlásíme. To ale bezprostředně po utkání vyvrátil předseda Antonín Kühn. „Rozhodli jsme se nakonec, že si ČFL vyzkoušíme."

Hodnocení článku: 
Average: 3 (2 votes)
Branky: 
33. Králík – 85. Černý
ŽK: 
2:4
Rozhodčí: 
Janoch
Diváci: 
480
Sestava: 

Vacho – Bittengel, Tupý, Uka, Vacek – Franc (77. Černý), Cibulka (90. Písař), Šollar (90. Krebs), Verbíř (72. Kühn) – Divecký, Benda

VIDEO

FOTOGALERIE

PODOBNÉ ČLÁNKY

1. 7. 2015 | A - tým
Překvapení připravila Sportovně technická komise – Řídící...
15. 6. 2015 | A - tým
Navlékli si červená vítězná trička, vykouřili postupové...
18. 11. 2014 | A - tým
Podzim zakončil náš „A“ tým parádně, když v okresním derby...
7. 11. 2014 | A - tým
Dvě kola zbývají do konce podzimní části v divizní...

Stránky

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šňůra na krk
Cena:
60 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER