Jasné vítězství Živanic

SK Sokol Brozany - TJ Sokol Živanice 0:3 (0:3)
27. kolo | Fortuna ČFL | Autor: fotbalunas.cz; edit: -sk-

Díky dobrým výsledkům mužstva z Karlových Varů se Brozany propadly na nelichotivé poslední místo tabulky. Aby se z něj vyškrábaly, měly by sbírat body. To se jim povedlo naposledy doma s Královým Dvorem, a to samé chtěly předvést proti Živanicím.

Hosté ze Živanic dominovali zejména v první půli, kdy během půl hodiny opanovali utkání třemi zásahy. První branku vstřelil Petrus už v 10. minutě, když se po velké chybě brozanské obrany zjevil zcela sám před gólmanem Lipšem a z blízkosti jej překonal. O dvě další branky se postaral útočník Štěpánek, který v rozmezí pěti minut poslal Živanice do zcela bezpečného vedení o tři branky. Nejprve vystřelil z malého vápna přesně mezi nohy domácího brankáře. Podruhé pak po brejku překonal domácího gólmana peckou z úrovně velkého vápna. Po 45 minutách bylo prakticky rozhodnuto.

Druhý poločas už se víceméně dohrával jen z povinnosti. Přesto mohli hosté skórovat i v něm. Velkou příležitost ke zvýšení měl obránce Staněk. Brozany vážněji ohrozily branku Živanic prakticky jen jednou, ale gól to nepřineslo. Souboj Sokolů tedy podstatně lépe vyšel hostům.

Tomáš Bubeníček: „Do tohoto zápasu jsme naskočili s mírně pozměněnou sestavou což i přes to, že každý ví jak hrát, bylo hodně znát. Než jsme se stihli srovnat s posouváním a přechody do obrany už bylo v podstatě po zápase. První branka k tomu nepomohla i přes to, že přišla brzo a bylo dost času s tím něco udělat. Zbytek poločasu pak odpovídal frustraci, kdy soupeř přidal ještě dvě branky. Druhý poločas už se soupeř neměl kam hnát a hra se vyrovnala. Přinesla i pár pološancí z naší strany, ale jen jediná se alespoň trochu blížila snížení. Snaha v druhém poločase se nám nedá upřít, ale tohle pro získávání bodů nestačí. Nedokázali jsme bohužel potvrdit poslední výhru doma a odevzdali jednoduše 3 body soupeři, který je od nás v tabulce na dosah.“

Patrik Berger: „První gól jsme v desáté minutě soupeři darovali úplně zadarmo. Při druhé brance jsme nebyli dostatečně koncentrováni. Soupeře jsme chtěli vystavit do ofsajdu, ale nevyběhli jsme všichni a z malého vápna pak soupeř ve třech lidech doklepával míč do sítě. Bohužel jsme si nevytvořili žádnou šanci. Dokonce ani střelu nebo alespoň nebezpečný centr do vápna. Je škoda, že za obdržené branky si můžeme jen my sami. Vůbec k nim nemuselo dojít, kdybychom byli soustředěni a lépe mezi sebou komunikovali. Ale to je „kdyby“. My jsme si prostě dát gól nezasloužili. A bez toho se nevyhrává. V Litoměřicích musíme být disciplinovaní jako celek a uhrát dobrý výsledek.“

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
10. Petrus , 22. Štěpánek , 27. Štěpánek
ŽK: 
1:1
Rozhodčí: 
Rozhodčí: Ulrich - Severýn, Cichra
Diváci: 
112
Sestava: 

Lipš – Stehlík, Mešič, Maigini, Eliáš (66. Petryk), Studecký, Farkaš, Šollar, Bubeníček, Chukwuma, Berger (77. Diarra)

PODOBNÉ ČLÁNKY

17. 9. 2020 | A - tým
Byl to náš nejhorší výkonJiří Šmidrkal, SK Sokol...
3. 9. 2019 | A - tým
Je to škoda, protože jsme herně měli na to, abychom uspěli...
14. 10. 2018 | A - tým
Předvedli jsme ostudný výkon nehodný ČFL!Ján Kudlička,...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Sklo 0,5l
Cena:
300 Kč*

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER