Skvělý start nové sezony

SK Sokol Brozany - FK Teplice B 3:1 (3:1)
1. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: Daniel Brzák, -sk-

Dobrý vstup do ČFL za sebou mají fotbalisté Brozan. Ti by se letos rádi vyhnuli loňským záchranářským starostem, což potvrdili hned v prvním kole výhrou 3:1 nad rezervou Teplic.

Souboj dvou celků ze dna loňské tabulky měl náboj od samotného úvodu. Hosté přivezli zajímavý mix v čele s Admirem Ljevakovičem, byli to ale domácí, kdo po 11 minutách díky Gebertovi s Chukwumou vedli 2:0. Ačkoliv ve 33. minutě snížil z penalty Šup, krátce na to vrátil Sokolu dvoubrankový náskok Výborný. Další branky už se 320 fanoušků nedočkalo, i proto, že další branka hostů padla z ofsajdu, a Brozany tak odstartovaly výhrou.

Jak utkání hodnotí samotní aktéři?

Tomáš Bubeníček: Do utkání jsme vstoupili nejlépe jak to jen bylo možné. Už během prvních 11 minut byl pro nás stav víc než pozitivní. Před poločasem jsme pak pustili soupeře k naší bráně a bohužel z toho byla smolná penalta, která nám dvoubrankové vedení sebrala. Každopádně poslední slovo v poločase jsme měli my, když se Výba (Petr Výborný) ukázkově trefil z nepřímého kopu. Druhý poločas jsme se za mě zbytečně zatáhli na naši půlku. Naštěstí jsme bojovali až do konce a skvělý výsledek uhájili. Určitě bylo v zápase mnoho chyb, na které je potřeba si dávat pozor, ale pracovali jsme jako tým, komunikovali a pomáhali si jeden za druhého a myslím si, že jsme ukázali, že když budeme takhle pracovat dál, můžeme být letos v tabulce poměrně výš než léta předchozí.

Marek Krátký: Super vstup do soutěže proti silnému soupeři. Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme se dostali do vedení. Další důležitý moment bylo naše rychlé zareagování na obdrženou branku a získání opětovného dvougólové vedení. Druhy poločas už byli Teplice jasně lepší na balonu, ale poctivě jsme bránili a až na jednu příležitost se do větších šancí nedostávali.

Petr Výborný: Myslím si, že mohu mluvit za kabinu. Před prvním mistrovským utkáním ještě ke všemu s Teplicemi, kde spousta kluků působila, panovala napjatá atmosféra a také očekávání, jak to po koronavirové pauze a krátké přípravě dopadne. Začátek utkání jsme zvládli hlavně naší efektivitou, kdy jsme proměnily hned dvě šance během 11 min a vedli o dvě branky. Později převzali otěže utkáni Teplice, kdy se jim podařilo snížit. Důležitý byl v zápětí gól na 3:1, kdy jsme zase odskočili na dvě branky a později jsme Teplice nepouštěli do šancí. Hrou z bloku jsme si utkání pohlídali. Děkujeme všem příznivcům, kteří na zápas dorazili a pomohli nám těžké utkáni zvládnout.

 

Hodnocení článku: 
Zatím nehodnoceno
Branky: 
9. Gebert, 11. Chukwuma, 36. Výborný – 33. Šup (pen.)
ŽK: 
2:2
Rozhodčí: 
Krejsa Josef - Švagr Tomáš, Lafek David
Diváci: 
324
Sestava: 

Havránek – Pardubský, Hruštinec, Krátký, Gebert (90+1. Stružinský), Cibulka (C), Bubeníček, Chukwuma (74. Studecký), Výborný (83. Petr), Tichý (90+1. Mešič), Bechyně

FOTOGALERIE

PODOBNÉ ČLÁNKY

12. 10. 2021 | A - tým
Neděláme z toho vědu, máme dvacet bodů...Jiří Šmidrkal,...
7. 11. 2019 | A - tým
Někteří hráči na to asi nemají. Musíme posílit a přivést...
12. 2. 2015 | A - tým
V dalším přípravném duelu našeho A týmu rozhodli o...
19. 1. 2015 | A - tým
První prověrku má za sebou náš A tým, který změřil síly s...

Stránky

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Minidres
Cena:
100 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER