Výhra na půdě rezervy Pardubic

FK Pardubice B - SK Sokol Brozany 0:1 (0:0)
6. kolo | Fortuna ČFL B | Autor: -sk-

 

Brozanský Sokol si po celý zápas vytvářel řadu příležitostí, znovu mu ale vázla koncovka. „To už není normální, nevíme, co s tím. Věřím, že se to prostě najednou zlomí a konečně nám to tam napadá,“ láteřil po utkání asistent trenéra Jiří Šmidrkal. Tomu nakonec udělal radost kmenový hráč FK Ústí nad Labem Jáchym Bechyně, jenž hlavičkou po rohovém kopu vstřelil jediný gól utkání. Další tutovky pak hosté zahazovali, v sólovém úniku neuspěl Chukwuma, mýlili se i další.

„Alespoň už si ty šance vypracujeme,“ hledal alespoň nějaká pozitiva Šmidrkal. „Musíme je ale proměňovat, příště by nás to mohlo stát body,“ varoval.

„Domácí nastoupili s mladou sestavou, byli tam samí dvacetiletí, akorát dva zkušení hráči. Báli jsme se toho. Divím se tomu, že druhý poločas fyzicky odpadli. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale neproměňujeme je. Jdeme sami na bránu, dáme vedle. Střelami z vápna trefujeme vlastní hráče. Máme problém se zakončením. S vítězstvím jsme samozřejmě spokojení. Museli jsme zabrat, protože spodek tabulky k nám byl už blízko a byl by problém. Máme sedm bodů, na šesté místo ztrácíme asi tři body. Kdybychom nebodovali, jsme už dole. S body z Pardubic jsme absolutně spokojeni.“

Jak utkání hodnotí samotní aktéři?

Ondřej Kolařík: Otěže zápasu s Pardubicemi jsme měli od začátku ve svých rukou. Během obou poločasů jsme si kombinační hrou vytvářeli slibné gólové příležitosti, které jsme ale nedokázali proměnit. Nakonec se nám povedlo dát vítězný gól z rohového kopu. Jsme rádi, že z venkovní půdy vezeme tři body a věříme, že tímto startujeme šňůru dobrých výsledků.

Martin Jirkovský: Fotbalově jsme nepodali vůbec dobrý výkon a nehráli jsme, co jsme si říkali před zápasem, ale nakonec jsme vstřelili branku a už jsme výsledek udrželi. Po tom gólu jsme měli ještě pár slibných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit a výsledek pojistit. Jsme rádi za 3 body, které jsme už potřebovali a příští zápas si půjdeme pro výhru znova.

 

Hodnocení článku: 
Average: 4.5 (2 votes)
Branky: 
53. Bechyně
ŽK: 
3:1
Rozhodčí: 
Janoch Marek - Grimm Tomáš, Šedivka Ondřej
Diváci: 
100
Sestava: 

Havránek – Mešič, Pardubský, Hrouštinec, Krátký, Gebert, Cibulka (C), Jirkovský (46. Výborný), Milutinović (46. Chukwuma), Tichý, Bechyně

PODOBNÉ ČLÁNKY

18. 9. 2019 | A - tým
Je to o přístupu každého jednotlivce, o té osobní...

FOTOGALERIE

Google play

VÝBĚR ZE SUVENÝRŮ

Šála
Cena:
250 Kč

SOCIÁLNÍ SÍTĚ | FACEBOOK & TWITTER